Porsche Inter Auto Polska otworzyło wyjątkowy salon wielomarkowy na Okęciu

Słynny kierowca sportowy Walter Röhrl był gwiazdą inauguracji szóstego w Polsce, a drugiego w Warszawie salonu Porsche, otwartego na Okęciu. Uroczystość uświetniła też prezentacja – po raz pierwszy w Polsce – oszałamiająco pięknego i szybkiego Porsche 911 Turbo S Exclusive Series wraz z dopasowanym do tego modelu zegarkiem Porsche Design oraz prezentacja najnowszej kolekcji odzieży Rage Age.

_MG_6487

Salon Porsche Centrum Warszawa Okęcie przy ul. Sekundowej 1a uruchomiła firma Porsche Inter Auto Polska. Całkowita powierzchnia działki, na której znajduje się inwestycja, to 36 000 m kw., z czego kompleks salonów samochodowych marek Porsche, Audi, VW oraz VW Użytkowe zajmuje ok. 10 500 m kw. Znajdziemy tutaj również imponujące Centrum Samochodów Używanych z ekspozycją na przeszło 100 samochodów w ramach programów: Porsche Approved, Audi Select Plus oraz DasWelt Auto. Należy dodać, że w ramach całej grupy Porsche Inter Auto Polska klienci znajdą przeszło 500 ofert dostępnych od ręki samochodów używanych www.piamarket.pl. Kompleks wyposażony jest również w supernowoczesny zakład blacharsko-lakierniczy.

_MG_6497

Planowana sprzedaż na 2018 r. w salonach warszawskich Porsche Inter Auto to 6000 nowych samochodów, 1070 samochodów używanych oraz 110 000 roboczogodzin w serwisie.

_MG_6527

Otwarcie salonów

– To dla nas ważna inwestycja, wpisująca się w strategię rozwoju Porsche Inter Auto. Aby kompleksowo odpowiadać na oczekiwania klientów stolicy, budujemy drugie Porsche Centrum. Będzie ono oferować również najnowocześniejsze, działające według najnowszych standardów zaplecze blacharsko-lakiernicze, stację diagnostyczną oraz dużą przestrzeń ekspozycyjną dla używanych samochodów z programu Porsche Approved – tak o inwestycji mówi Christoph Aringer, prezes Porsche Inter Auto Polska.

_MG_6529

– Cała wartość inwestycji to 60 mln zł – mówi Vitali Berchmüller, dyrektor Porsche Inter Auto Polska odpowiedzialny za region warszawski. – Zatrudniamy tu już 110 osób, z czego większość pracuje z nami już co najmniej od kilku miesięcy. Zależy nam bowiem na tym, by już od pierwszego dnia nasi klienci byli obsługiwani przez doświadczonych, wykwalifikowanych pracowników – dodaje.

_MG_6611

Porsche Centrum Warszawa Okęcie to już trzeci salon marki Porsche w ofercie Porsche Inter Auto Polska.

_MG_6614

Ekskluzywne, prestiżowe, piękne

Specjalnie z okazji otwarcia nowego salonu do Polski sprowadzono po raz pierwszy dwa wyjątkowe obiekty pożądania. Porsche 911 Turbo S Exclusive Series to wart 1,3 mln zł samochód z limitowanej do 500 sztuk edycji, który od „zwykłego” Turbo S różni się mocniejszym o 27 KM silnikiem oraz wyjątkowym designem. Każdy egzemplarz, wykańczany ręcznie, przyspiesza do 200 km/h w czasie poniżej 10 s, a setkę osiąga już po 2,9 s.

_MG_6622

Kto ulegnie czarowi Porsche 911 Turbo S Exclusive Series, może też zaopatrzyć się w wyjątkowy, także limitowany do 500 egzemplarzy, zegarek Porsche Design, zaprojektowany tak, by z samochodem tworzyć spójną wizualnie całość. Chronograf o wartości 45 tys. zł ma tytanową obudowę, a sportowy design podkreśla jej czarna powłoka z węglika tytanu. Karbonową tarczę wykończono tym samym lakierem, co stosowany w samochodzie.

_MG_6676

Gość specjalny – legenda rajdów i wyścigów

Ale prawdziwą gwiazdą inauguracji działalności nowego miejsca był Walter Röhrl. Legendarny kierowca sportowy, niemal od początku kariery związany z Porsche, odwiedził nasz kraj pierwszy raz od 45 lat. Jego pierwszym autem było Porsche 356 B Coupé, które kupił… bez silnika. Choć w ciągu wspaniałej kariery zasiadał za kierownicami samochodów różnych marek, w sercu pozostał wierny Porsche – miał swoje własne 911, którym też startował w rajdach. W 1981 r. związał się z marką na stałe, stając się jej kierowcą fabrycznym, a później ambasadorem i kierowcą testowym.

_MG_6811

– Kiedy miałem 11 lat, jechałem z moim starszym o dekadę bratem na tylnej kanapie jego Porsche. Pamiętam do dziś, jak powiedział mi wtedy: Z zakupem samochodu poczekaj, aż będziesz mógł kupić naprawdę dobre auto. A naprawdę dobre auto to Porsche – opowiada dziś Walter Röhrl.

_MG_6972 _MG_7005 _MG_7032 _MG_7194

inf.pras.

Dodaj komentarz