Rajdowy weekend BIZOL-a

Pomimo zimowej pory, zmiennej, nieprzewidywalnej, trochę kapryśnej aury weekend 17-18 lutego przyniósł sporo emocji i gwarantował gorącą atmosferę wszystkim miłośnikom motorsportu.

bizol_logo
W sobotę 17 lutego na terenie Warszawy, Piaseczna, Słomczyna i Góry Kalwarii odbył 53 Rallye Monte Calvaria 2018. Rajd trwał cały dzień, zawodnicy wystartowali o godzinie 7.00 rano, a zwieńczeniem zmagań była wieczorna, niezwykle emocjonująca próba miejska, przy ul. Ks. Sajny w Górze Kalwarii. Rozdanie nagród miało miejsce o 21.30.
Według uczestników impreza była bardzo ciekawa i udana, ale nie należała do najłatwiejszych, na co wpływ miała też śliska, ośnieżona nawierzchnia, która wielokrotnie powodowała problemy z przyczepnością. Takie są jednak uroki zimowych rajdów.

Z kolei 18 lutego odbyła się 2 runda BIZOL Królewski Winter Cup 2018. Zawodnicy jechali po terenie toru wyścigów konnych na Służewcu, znanym z 1 edycji BIZOL Królewski Winter Cup. Tym razem, dla urozmaicenia, w przeciwnym kierunku (start na górze, przy trybunach i jazda w dół). Pogoda była zmienna, czasem mroźno, czasem ciepło i słonecznie, a chwilami popadał śnieg. Na torze były oblodzone, śliskie miejsca. Wielu zawodników miało trudności z utrzymaniem się na torze. Najbardziej groźnym momentem było uderzenie w drzewo przez kierowcę jadącego Toyotą Corollą, na szczęście nic się nikomu nie stało. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, wystartowało ponad 100 załóg!

Jednym ze sponsorów obu imprez była firma BIZOL, która zwycięskim zespołom ufundowała nagrody. Ponadto, w 53 Rallye Monte Calvaria 2018 sponsorowany przez BIZOL zespół Mad Cat`s Garage – kierowca Piotr Kurant z pilotem Grzegorzem Klimczykiem (Honda Civic), zajęli 11 miejsce w klasie 3 (do 1600 ccm) i 23 w klasyfikacji generalnej.
Ten sam zespół zajął 1 miejsce w klasie 3, 1 miejsce w FWD oraz 12 w generalce podczas 2 rundy BIZOL Królewski Winter Cup 2018.
Pozostali członkowie ekipy Mad Cat`s Garage zajęli następujące miejsca:
-Grzegorz Klimczyk/Roksana Noniewicz (Honda Civic) – 2 miejsce w klasie 5, 4 w FWD i 20 w klasyfikacji generalnej|
-Adam Lipiec (Honda Civic) – 5 miejsce w klasie 2 (do 1400 ccm), 47 w generalce
-Agata Makomaska/Robert Czarnecki (Honda Civic) – niesklasyfikowani w wynikach, z powodu awarii (urwana półoś) nie przejechali drugiego z czterech przejazdów (i tak należą się wielkie gratulacje, ze względu na debiut Agaty Makomaskiej)

IMGP7330

Aleksander Kielak niestety nie ukończył rajdu, ze względu na uszkodzenie chłodnicy. Od BIZOL-a dostał kilka butelek płynu chłodniczego, dzięki czemu mógł wrócić do domu „na kołach”.
Jadący już w wielu imprezach w barwach BIZOL-a Paweł Zakrzewski tym razem startował poza konkursem.

To dopiero początek sezonu, który okazał się świetną rozgrzewką przed kolejnymi nadchodzącymi rajdami. Firma BIZOL, która wielokrotnie wspiera tego typu imprezy zapowiedziała, że ten rok będzie dla niej wyjątkowo intensywny pod względem obecności na rajdach.


O BIZOL

BIZOL jest niemieckim producentem olejów silnikowych i płynów technicznych. Firma powstała w 1998 roku w Berlinie. Marka BIZOL jest własnością jej założyciela – Borisa Tatievskiego, a zarządzana jest przez holding BITA Trading GmbH. Produkty BIZOL są dziś sprzedawane w 75 krajach. Dzięki dynamicznej ekspansji światowych rynków, do końca 2018 roku firma obecna będzie w 100 państwach na 5 kontynentach.

inf.pras.

Dodaj komentarz