Tiger Rally Team gotowy na Rajd Wisły

Rajd Wisły rozpoczyna drugą część sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W nadchodzący weekend zawodnicy będą rywalizować na szybkich i trudnych technicznie odcinkach jednego z najbardziej widowiskowych rajdów RSMP. Tomasz Kasperczyk – Kierowca Tiger Rally Team w ramach przygotowań do piątej rundy krajowego czempionatu pracował nad ustawieniami Fiesty R5 na podkarpackich odcinkach, zbliżonych charakterystyką do tej jaka czeka na zawodników w najbliższy weekend.

Udany start w Rajdzie Rzeszowskim był bardzo ważnym elementem przygotowań do drugiej połowy sezonu RSMP, która rozpoczyna się legendarnym Rajdem Wisły. Tym razem program testów obejmował także odcinek szutrowy. Zbieranie doświadczeń w jeździe po luźnej nawierzchni daje pewność i opanowanie w sytuacjach ekstremalnych.

IMG_0199

Tomasz Kasperczyk: Dobry start w Rzeszowie dał nam sporo pozytywnej energii i motywację do jak najlepszego przygotowania do kolejnej rundy RSMP. Odcinki specjalne czekające nas podczas tegorocznej edycji Rajdu Wisły będą tradycyjnie bardzo wymagające i techniczne. Wiele zdradliwych miejsc, które musimy właściwie opisać i przejechać, by znaleźć się na mecie. Nasz program testów przedrajdowych obejmował tym razem jazdę po odcinkach szutrowych i asfaltowych. Mam nadzieję że praca włożona w przygotowanie do drugiej połowy sezonu przełoży się na szybką i skuteczną jazdę w kolejnych rundach Mistrzostw Polski.

Damian Syty: Jesteśmy na półmetku tegorocznego sezonu Mistrzostw Polski. Ostatni etap przygotowań do Rajdu Wisły zakończyliśmy testami na mocno zniszczonym i podbijającym odcinku specjalnym, który powinien jak najwierniej oddawać charakterystykę czekających nas na Wiśle OS-ów. Przed nami jedenaście odcinków o bardzo zmiennej, miejscami zdradliwiej nawierzchni. Postaramy się by nasza jazda była szybka i widowiskowa.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Instagram: https://instagram.com/tigerrally
Kanał YouTube:
https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV


Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

  • Rally Liepāja (Łotwa), 6-8 luty

  • auto24 Rally Estonia (Estonia) 17-19 lipca

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

  • Rajd Świdnicki – KRAUSE, 24-26 kwietnia

  • Rajd Karkonoski, 14-16 maja

  • Rajd Gdańsk Baltic Cup, 19-21 czerwca

  • Rajd Rzeszowski, 06-08 sierpnia

  • Rajd Wisły, 04-06 września

  • Rajd Nadwiślański, 18-20 września

  • Rajd Dolnośląski, 16-18 października

  • Rajd Arłamów, 12-14 listopada

 inf.pras.

Dodaj komentarz