Załuż otwiera sezon 2016

Już niespełna 50 dni pozostało do wielkiego otwarcia rywalizacji w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2016. Pierwsza i druga runda tegorocznego czempionatu rozegrana zostanie podobnie jak w latach ubiegłych podczas Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego, który rozegrany zostanie już po raz 42 w historii.

lola

Do Sanoka, gdzie odbędzie się odbiór administracyjny i badanie kontrolne już 13 maja zjadą się najlepsi kierowcy, a organizatorzy liczą na blisko 100 zgłoszeń w tym szczególnie na zawodników z zagranicy w pojazdach kategorii II (samochody wyścigowe bez dachu), które kilka lat temu powróciły na bieszczadzkie serpentyny.

- Co roku staramy się zwiększać prestiż imprezy – mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów. Od kilku lat na naszych rundach pojawiają się najlepsi kierowcy dysponującymi formułami, tak lubianymi
i oczekiwanymi przez kibiców. W tym roku też nie zabraknie takich samochodów. Po raz pierwszy pojawią się również samochody historyczne startujące w cyklu FIA CEZ Historic, które mam nadzieję sprawią wiele radości starszym kibicom i fanom wyścigów górskich oraz sportów samochodowych.

Zawody rozgrywane w niewielkiej miejscowości jaką jest Załuż, od lat mają swój wyjątkowy charakter. Trasa zlokalizowana zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granic ze Słowacją oraz Ukrainą sprawiają, że z roku na rok przybywa zagranicznych kibiców, a Karpaty i przepiękne widoki z pewnością pomagają w zdobywaniu popularności wśród fanów wyścigów górskich.

W ubiegłym roku najszybszym kierowcą na 4688 metrowej trasie z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej okazali się słowaccy kierowcy Josef Beres oraz Igor Drotar w Lancerze WRC wyprzedzający Polaków – w 1 rundzie Mistrza Polski – Dubaja, a podczas drugiego dnia rywalizacji Waldemara Kluzę w Colcie Proto. Czy w tym roku nasi krajowi kierowcy zaatakują podium dowiemy się już za 48 dni podczas wielkiej inauguracji sezonu, na którą zaprasza organizator Automobilklub Małopolski w Krośnie.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania profilu Facebook wyścigu: https://www.facebook.com/bwgzaluz, na którym znajdziecie najświeższe informacje, konkursy oraz wypowiedzi zawodników oraz filmy i wywiady, a także bezpośrednią relację z zawodów.

inf.pras.