49 Rajd Świdnicki-KRAUSE – wyniki

Rajd Świdnicki wyniki

Kacper Wróblewski / Jakub Wróbel wygrali 49 Rajd Świdnicki-KRAUSE! O sukcesie zadecydowało zaledwie 6,4 sekundy. Tyle dzieliło od pierwszego miejsca Wojciecha Chuchałę i Sebastiana Rozwadowskiego. Trzecie miejsce zajęli Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski. Wszystkie trzy załogi walczyły za pomocą jednego modelu – Skoda Fabia Rally2. Tak przedstawiało się podium generalki i podium klasy drugiej.

Najszybszą „ośką”, a zarazem najszybszym Open 2WD było Porsche 997 GT3 załogi Jacek Sobczak / Michał Marczewski. Klasę trzecią wygrali Łukasz Byśkiniewicz / Zbigniew Cieślar (Ford Fiesta Rally2), klasę czwartą Jakub Brzeziński Dariusz Burkat (Ford Fiesta Rally4). HR2 wygrali Paweł Ferdek / Justyna Kurowska w Mitsubishi Evo V, Open 4WD zaś Marek Roefler / Marek Bała (Subaru Impreza GT). HR4 zdominowali Michał Różycki / Bartosz Sajdak (Honda Civic), a HR3 Maciej Watras / Kamil Kluczewski (Renault Clio).

HRSMP

W ramach HRSMP bez niespodzianki, na najwyższym stopniu podium załoga Luty / Celiński w niezawodnym Subaru Legacy, na drugim miejscu Suder / Kowalik w Fordzie Sierra Cosworth 4×4 i na miejscu trzecim załoga z centralnej Polski – Goździewicz / Madej-Smolarek (BMW e30 318).

Pechowcy

Na mecie zabrakło kilku załóg, ale na szczęście wskutek niegroźnych przygód. Pierwszym pechowcem był Grzegorz Grzyb, którego Fabia została unieruchomiona już na pierwszym odcinku.

Drugi OES to dachowanie kolejnego mocnego zawodnika – Artura Równiatki. OES6 to kolejne wycofanie – Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran uszkodzili auto i poinformowali o tym, że dalej nie pojadą.

Na trasie Rajdu Świdnickiego-KRAUSE nie zobaczyliśmy też załogi Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk. Tutaj jednak historia jest szczęśliwa, w grę wchodziły priorytety – w tym wypadku rywalizacja w ramach ERC.