Cieszyńska Barbórka: którędy pojadą rajdówki?

Organizatorzy 43. edycji Cieszyńskiej Barbórki, opublikowali już mapy rajdu zaplanowanego na najbliższą sobotę, czyli 25 listopada. Zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa i organizacji tego typu imprez, załogi będą się ścigać wyłącznie na zamkniętych i profesjonalnie zabezpieczonych fragmentach dróg. To oznacza, że w sobotę, 25 listopada w okolicach odcinków specjalnych wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.
9842d35b-cd6c-4c9b-9d7b-3cb2837044f2

Na zawodników zgłoszonych do finałowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i towarzyszącego jej Super KJS-u czekają dwa odcinki specjalne. Pierwszy wytyczono w całości na terenie gminy Hażlach – na wschód od drogi wojewódzkiej 938. Druga z prób wiedzie drogami gminy Goleszów, a dokładnie – z Cisownicy do Lesznej Górnej.

Mapa_Rajdu_43_Cieszynska_Barborka-page-001

Przeprowadzenie rajdu samochodowego wiąże się jednak z utrudnieniami w ruchu lokalnym. Odcinki dróg, na których będą rywalizować kierowcy i piloci muszą być wyłączone z normalnego ruchu i profesjonalnie zabezpieczone. Fragmenty dróg, które będą zamknięte, są zaznaczone na czerwono na mapach dostępnych na stronie rajdu – http://cieszyn.rsmsl.pl/kibice/mapy/. W dniu rajdu – 25 listopada – trasy poszczególnych odcinków specjalnych będą zamknięte zgodnie z poniższym harmonogramem:

 • Odcinek Hażlach (7,7 km) – od godz. 6:38 do godziny 15:31
 • Odcinek Cisownica – Leszna Górna (8 km) – od godz. 7:31 do godz. 16:24
 • OS_1_3_5_Hazlach-page-001
Organizatorzy zawodów – Automobilklub Cieszyński, zwracają się z gorącą prośbą do mieszkańców miejscowości, w których odbędzie się rajd, o zaplanowanie wyjazdów, przyjazdów i podróży tak, by uniknąć dróg wyłączonych z ruchu. Jednocześnie organizatorzy apelują o zdrowy rozsądek i zachowanie wszystkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań kierowców i ich pilotów.

Przypominamy, że po przejeździe samochodu oznaczonego literą „C” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także poza strefy wyznaczone taśmami. Ponadto na trasę odcinka absolutnie nie wolno wjeżdżać samochodami. Prosimy także o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Ważne jest także respektowanie wszystkich poleceń ludzi czuwających nad bezpiecznym przeprowadzeniem rajdu, czyli policjantów oraz osób zabezpieczających trasę zawodów.

OS_2_4_6_Cisownica_Leszna_Gorna-page-001

Więcej informacji o harmonogramie i przebiegu rajdu znajdą Państwo na stronie Cieszyńskiej Barbórki: http://cieszyn.rsmsl.pl/.

Harmonogram 43. Rajdu Cieszyńska Barbórka (25 listopada) – 5. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2017:
 • 8:08 – OS1: Hażlach (7,7 km)
 • 9:01 – OS2: Cisownica – Leszna Górna (8 km)
 • 10:06 – Serwis A: 30 min. (Kaczyce, plac firmy J.P. Cover)
 • 10:54 – OS3: Hażlach (7,7 km)
 • 11:47 – OS4: Cisownica – Leszna Górna (8 km)
 • 12:52 – Serwis B: 30 min. (Kaczyce, plac firmy J.P. Cover)
 • 13:40 – OS5: Hażlach (7,7 km)
 • 14:33 – OS6: Cisownica – Leszna Górna (8 km)
 • 15:38 – ceremonia mety (Rynek, Cieszyn)
Patronat honorowy nad 43. edycją Rajdu Barbórka Cieszyńska objął Marszałek Województwa Śląskiego. Partnerami imprezy są firmy AC Pokale, VAG-Expert, BestDrive, Hotel Gambit, Grand, Instal Centrum, Inż-Bud, Ognik, Siedem Życzeń, Trio Ubezpieczenia, Viessman. Rajd wspierają także miasto Cieszyn, Gmina Goleszów i Starostwo Powiatu Cieszyńskiego oraz Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie. Patronat medialny nad imprezą objęli: Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl, TVP 3 Katowice, Radio CCM, a także portale: Autoklub.pl, Rajdy24.pl, OX.pl oraz ViFI.pl. Organizatorem zawodów jest Automobilklub Cieszyński.
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska – informacje

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2017 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, a honorowy patronat nad cyklem objął Marszałek Województwa Śląskiego. Kalendarz mistrzostw tworzy pięć rund, w których zawodnicy ścigają się po asfaltowych odcinkach specjalnych:

 • Rajd Zamkowy – 13-14 maja, Będzin;
 • Rajd Ziemi Bocheńskiej – 2-3 czerwca, Bochnia;
 • Rajd Wisły – 22-23 września, Wisła;
 • Rajd Śląska – 14-15 października, Chorzów;
 • Rajd Barbórka Cieszyńska – 24-25 listopada, Cieszyn.

inf.pras.