Driftingowe Mistrzostwa Polski zakończone w Poznaniu

Po czterech rundach, sezon 2023 Driftingowych Mistrzostw Polski dobiegł końca. Finał tegorocznych zmagań miał miejsce na Torze Poznań.

Stolica Wielkopolski powróciła do kalendarza DMP po kilku latach przerwy. To właśnie tutaj rozstrzygnięta została walka o tytuł Mistrza Polski. Faworytem był Paweł Korpuliński w Nissanie 200SX S14, który przyjechał do Poznania z przewagą 66 punktów nad drugim Marco Zakouřilem.

Lider klasyfikacji generalnej nie zawiódł i choć po sobotnich kwalifikacjach zajmował trzecie miejsce, to w niedzielę zdobył 100 punktów i przypieczętował zdobycie tytułu mistrzowskiego trzecim zwycięstwem z rzędu. To jego pierwszy triumf w klasyfikacji sezonu – wcześniej najlepszym wynikiem Korpulińskiego było drugie miejsce na koniec sezonu 2021.

W finałowym pojedynku, z nowym mistrzem zmierzył się ukraiński zawodnik Oleksii Holovnia w BMW F22, który zajął drugie miejsce w zawodach. Na najniższym stopniu podium w klasie PRO stanął Dawid Sposób w Nissanie S15.

Zwycięstwo w klasie Semi-Pro odniósł Eryk Fabisiak, wśród kobiet najlepsza była Karolina Pilarczyk, a w klasie Speed Games triumfował Kamil Szymczak.