sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościEmocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań. Jedenasta runda Rajdowych Mistrzostw Świata od samego początku stanowi wielkie wyzwanie, robiąc duże wrażenie na najlepszych zawodnikach globu. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczęli zawody równym i stabilnym tempem, które plasuje ich aktualnie na piątej pozycji w WRC2 i trzeciej w WRC2 Challenger.

Już sam początek zmagań w Rajdzie Chile przyniósł wiele emocji. Z trasy pierwszego odcinka specjalnego wypadli reprezentanci Hyundaia, Esapekka Lappi i Janne Ferm, mocno rozbijając swój samochód. Na trzeciej próbie do pechowców dołączyli Pierre-Louis Loubet i Nicolas Gilsoul, również dachując. Na szczęście obie załogi nie ucierpiały. Tymczasem reprezentanci ORLEN Rally Team z odcinka na odcinek poprawiali swoje tempo. Unikając większych błędów są aktualnie na piątym miejscu w WRC2 i trzecim w WRC2 Challenger. 

– Pierwsza pętla Rajdu Chile za nami. Odcinki są przepiękne. Nie znam ich, więc trudno mi po nich szybko jechać. Jest dużo ślepych zakrętów, o czym przekonało się wielu kierowców i w latach ubiegłych, i już w tym roku. Jadąc drugą pętlę będę trochę więcej pamiętał, aczkolwiek jest tu mnóstwo podobnych zakrętów. Odcinki są piekielnie szybkie i bardzo wąskie, więc nie ma miejsca na błąd. Jak tylko troszkę się zawahasz, to od razu tracisz czas. Staram się znaleźć dobry feeling i mieć coraz więcej przyjemności z jazdy, a jednocześnie walczyć, nie popełniając błędów. Wszystko się może oczywiście zdarzyć, natomiast jesteśmy w grze. Zobaczymy, co będzie dalej – komentował Kajetan Kajetanowicz, reprezentant ORLEN Rally Team. 

Te same trzy odcinki specjalne, czyli Pulperia, Rere i Rio Claro zostaną powtórzone podczas drugiej pętli, odpowiednio o godzinach 14:42, 15:40 oraz 16:34 (19:42, 20:40 oraz 21:34 czasu polskiego). 

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – ORLEN S.A., a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., ORLEN Oil – producent olejów PLATINUM i QUAZAR Dynamic oraz SJS S.A.

Rajd Chile 2023 – nieoficjalna klasyfikacja WRC2 po OS 3:

1. Pajari/Mälkönen (Škoda Fabia RS Rally2) 30:50,9 s
2. Solberg/Edmondson (Škoda Fabia RS Rally2) +2,4 s
3. Griazin/Aleksandrow (Škoda Fabia RS Rally2) +15,6 s
4. Greensmith/Andersson (Škoda Fabia RS Rally2) +25,3 s
5. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) +44,8 s
6. M. Bulacia/Roca (Škoda Fabia RS Rally2) +45,1 s
7. Lindholm/Hämäläinen (Hyundai i20 N Rally2) +45,7 s
8. Rossel/Dunand (Citroën C3 Rally2) +1:01,8 s
9. Martínez Fontena/Alvarez Nicholson (Škoda Fabia RS Rally2) +1:04,7 s
10. Scunio/Roman (Škoda Fabia RS Rally2) +1:22,3 s

Alan Pabiańczyk
Alan Pabiańczykhttp://rallyandrace.pl
Miłośnik sportów samochodowych. Szczególnie rajdów historycznych. Jak tylko może jest na odcinkach rajdów Mistrzostw Polski czy imprez amatorskich.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

NOWOŚCI

Trzy pokolenia rajdowe – spotkanie z gwiazdami jazdy na opis

Dosłownie minuty dzielą nas od rozpoczęcia spotkania "Trzy pokolenia rajdowe'' w Żegocinie. Do miejscowego centrum kultury zjadą...

Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich – kalendarz 2024

Dostępny jest kalendarz FIA European Hill Climb Championship czyli Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Jedną z rund...

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

NAJPOCZYTNIEJSZE