Gospodarczyk komentuje wykluczenie z Rajdu Dakar

15
Gospodarczyk
fot. Szymon Gospodarczyk - oficjalny profil Facebook

Szymon Gospodarczyk podzielił się swoimi przemyśleniami po sobotniej dyskwalifikacji z 46. Rajdu Dakar. Pilot Energylandii nie feruje wyroków sugerując, by każdy wyrobił sobie własną opinię.

Taurus nie chowa głowy w piasek

O poranku komentarza udzielił także producent samochodów Energylandii, amerykańska firma Taurus. Marka uważa, iż nasi rodacy źle zinterpretowali regulamin techniczny rajdu:

„Podczas dnia odpoczynku w Rijadzie dwie załogi Energylandia Rally Team: #302 Eryk Goczał/Oriol Mena i #310 Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk zostały zdyskwalifikowane za użycie sprzęgła z kompozytu węglowego, które nie spełniało wymagań artykułu 286-2.3 załącznika do regulaminu technicznego. W krótkich słowach, przepisy techniczne zezwalają na użycie dowolnego sprzęgła. Jednakże inny artykuł przepisów stanowi, że karbon może być wykorzystywany tylko w określonej liczbie elementów, wśród których nie ma sprzęgła.

 Sprzęgło z kompozytu węglowego nie zapewniało dodatkowej wydajności, ale dawało prawdopodobnie większą niezawodność. Taurus, których fabryczne sprzęgła wykonane są ze stali, ubolewa nad tym błędnym zinterpretowaniem przepisów technicznych przez Energylandia Rally Team i wyraża również szczere wyrazy współczucia dla dwócah drużyn, które fantastycznie radziły sobie podczas pierwszego tygodnia 46. Rajdu Dakar 2024”.

Treść komunikatu marki Taurus znajdziecie oczywiście w mediach społecznościowych firmy.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.