sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościGroźny wypadek Ukraińca. Rosjanin zdyskwalifikowany?

Groźny wypadek Ukraińca. Rosjanin zdyskwalifikowany?

Podczas jednego z wyścigów kwalifikacyjnych Kartingowych Mistrzostw Europy doszło do niebezpiecznego wypadku. Ucierpiało dwóch kierowców, w tym ukraińska wschodząca gwiazda sportu kartingowego Oleksandr Bondarev. Ukrainiec przeszedł operację. Wypadek spowodował rosyjski lider mistrzostw Europy.

W hiszpańskiej Zuerze trwa druga odsłona Kartingowych Mistrzostw Europy. W klasyfikacji generalnej kategorii OK Junior prowadzi Rosjanin Dmitrii Matveev, który ściga się w fińskim teamie Koski Motorsport. To on był dzisiaj sprawcą niezwykle groźnego wypadku, w którym uczestniczyli jeszcze Ukrainiec Oleksandr Bondarev i Fin Alexander Dahlstrom. Ci dwaj ostatni zostali przetransportowani do szpitala, gdzie przeszli operacje. Obrażenia obu kierowców są poważne i najpewniej wykluczą ich z uczestnictwa w wyścigach w tym sezonie.

Sprawcą wypadku sędziowie uznali Dmitrija Matveeva i od razu zgodnie z art. 2.24 CIK-FIA 2022 Regulaminu Ogólnego zdyskwalifikowano Rosjanina z zawodów w Zuerze. To skutkuje wykluczeniem kierowcy Koski Motorsport z dalszych wyścigów i niechybnie utratą pozycji lidera Kartingowych Mistrzostw Europy, bowiem Matveev jest zwycięzcą inauguracyjnej rundy w Portugalii.

Nieoczekiwanie wykonanie kary zawieszono, bo Rosjanin odwołał się od niej i teraz komisja sędziowska musi ją rozpatrzeć.

Dmitrii Matveev z mechanikami teamu Koski Motorsport

Dziś zakończono kwalifikacje przed jutrzejszymi super heatami i finałem, jednak nie opublikowano oficjalnych wyników. Organizatorzy czekają najprawdopodobniej na decyzję sędziów w sprawie Dmitrii Matveeva.

Tymczasem Ukrainiec Oleksandr Bondarev i Fin Alexander Dahlstrom przebywają w jednym z hiszpańskich szpitali. Obrażenia są bardzo poważne.

Oleksandr Bondarev to wschodząca gwiazda ukraińskiego sportu kartingowego. W tym sezonie został zwycięzcą prestiżowego cyklu WSK Super Master Series, w którym zwycięstwo zadedykował rodakom walczącym z rosyjskim najeźdźcą.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Skradzione Mitsubishi Evo! Liczymy na #wykopefekt [Warszawa]

Skradzione Evo IX Warszawa
Kradzieże nikogo w Polsce nie dziwią, jednak kradzież Mitsubishi Evo, to nie jest już coś tak oczywistego....

Deklasacja Verstappena w kwalifikacjach do GP Hiszpanii. Dramat Leclerca i Pereza

GP Hiszpanii_kwalifikacje
Max Verstappen nie pozostawił złudzeń, który kierowca jest najszybszy podczas weekendu o Grand Prix Hiszpanii. Holender zdobył...

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski – RSMP 2023

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski! Załoga Skody Fabia Rally2 Evo spokojnie dowiozła do...

WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023

Rajd Sardynii 2023
WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023 to najlepsze ujęcia z piątkowych odcinków Rajdu Sardynii...

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro. Zadecydowała sekunda

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro podczas Rajdu Sardynii
Sebastien Ogier złamał regulamin Rajdu Sardynii w punkcie dotyczącym tankownia. Kierowca został ukarany reprymendą i zawieszoną grzywną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here