wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościGroźny wypadek Ukraińca. Rosjanin zdyskwalifikowany?

Groźny wypadek Ukraińca. Rosjanin zdyskwalifikowany?

Podczas jednego z wyścigów kwalifikacyjnych Kartingowych Mistrzostw Europy doszło do niebezpiecznego wypadku. Ucierpiało dwóch kierowców, w tym ukraińska wschodząca gwiazda sportu kartingowego Oleksandr Bondarev. Ukrainiec przeszedł operację. Wypadek spowodował rosyjski lider mistrzostw Europy.

W hiszpańskiej Zuerze trwa druga odsłona Kartingowych Mistrzostw Europy. W klasyfikacji generalnej kategorii OK Junior prowadzi Rosjanin Dmitrii Matveev, który ściga się w fińskim teamie Koski Motorsport. To on był dzisiaj sprawcą niezwykle groźnego wypadku, w którym uczestniczyli jeszcze Ukrainiec Oleksandr Bondarev i Fin Alexander Dahlstrom. Ci dwaj ostatni zostali przetransportowani do szpitala, gdzie przeszli operacje. Obrażenia obu kierowców są poważne i najpewniej wykluczą ich z uczestnictwa w wyścigach w tym sezonie.

Sprawcą wypadku sędziowie uznali Dmitrija Matveeva i od razu zgodnie z art. 2.24 CIK-FIA 2022 Regulaminu Ogólnego zdyskwalifikowano Rosjanina z zawodów w Zuerze. To skutkuje wykluczeniem kierowcy Koski Motorsport z dalszych wyścigów i niechybnie utratą pozycji lidera Kartingowych Mistrzostw Europy, bowiem Matveev jest zwycięzcą inauguracyjnej rundy w Portugalii.

Nieoczekiwanie wykonanie kary zawieszono, bo Rosjanin odwołał się od niej i teraz komisja sędziowska musi ją rozpatrzeć.

Dmitrii Matveev z mechanikami teamu Koski Motorsport

Dziś zakończono kwalifikacje przed jutrzejszymi super heatami i finałem, jednak nie opublikowano oficjalnych wyników. Organizatorzy czekają najprawdopodobniej na decyzję sędziów w sprawie Dmitrii Matveeva.

Tymczasem Ukrainiec Oleksandr Bondarev i Fin Alexander Dahlstrom przebywają w jednym z hiszpańskich szpitali. Obrażenia są bardzo poważne.

Oleksandr Bondarev to wschodząca gwiazda ukraińskiego sportu kartingowego. W tym sezonie został zwycięzcą prestiżowego cyklu WSK Super Master Series, w którym zwycięstwo zadedykował rodakom walczącym z rosyjskim najeźdźcą.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

Travis Pastrana podczas 2022 Goodwood Festival of Speed [wideo]

Travis Pastrana Subaru GL Wagon Goodwood
Travis Pastrana na tegoroczny występ w Goodwood wybrał mega niecodzienne auto - Subaru GL Wagon. Seryjnie 1.8...

Super Sprint Brzostek 2022 – [wideo]

Super Sprint Brzostek
Super Sprint o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek 2022 odbył się 3 lipca i przyniósł bardzo emocjonującą rywalizację, czego...

Udany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

W dniach 26 czerwca – 1 lipca w Żaganiu i Drawsku Pomorskim odbywał się słynny Rallye Breslau....

Finał rodem z Sardynii! – 3. runda Motul Gravel Cup 2022

Za nami trzecia odsłona cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. W sobotę drugiego lipca...

NAJPOCZYTNIEJSZE