sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościHabaj - Bouffier 1:1 ze wzkazaniem drugiego (1. pętla II etapu)

Habaj – Bouffier 1:1 ze wzkazaniem drugiego (1. pętla II etapu)

Pierwsza pętla drugiego etapu Rajdu Rzeszowskiego, rundy 24. Rajdu Rzeszowskiego, 5. rundy Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach i 4. rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przyniosła duże emocje.

Siódmy odcinek specjalny wygrali Łukasz Habaj i Piotr Woś w Fordzie Fiesta R5. Ich przewaga nad prowadzącą załogą Bryan Bouffier i Thibault de la Haye w Fordzie Fiesta Proto wyniosła aż 7,1 sekundy, dzięki czemu wysunęli się na pozycję liderów. Grzegorz Grzyb i Robert Hundla w Fordzie Fiesta R5 uzyskali na próbie drugi czas i zbliżyli się do trzecich w klasyfikacji Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego (także w Fordzie).

Kolejne miejsca zajęli Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (Ford Fiesta R5), Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5), Marcin Gacki i Przemysław Lipiński (Mitsubishi Lancer Evo IX RS), Jacek Jurecki i Michał Trela (Citroen C2 R2) – najszybsi w „ośce”, Łukasz Byśkiniewicz i Bartłomiej Boba (Renault Clio) oraz Grzegorz Much i Bogusław Browiński (Renault Clio).

Sporą stratę zanotowali Jan Chmielewski i Jacek Nowaczyński (Citroen DS3 R3), ale utrzymali prowadzenie w klasie i w gronie aut z napędem 2WD.

OS8 to szybka jazda Grzyba, który pokonał Bouffiera o 1,9 sekundy. Habaj stracił 5,9 sekundy i spadł na drugą pozycję za Francuza. Grzyb traci do podium (i Kuchara) zaledwie 0,3 sek.

W klasyfikacji nie zaszły zmiany. Jedynie Janek Chmielewski  wypracował sobie bezpieczną przewagę w klasie 2WD nad Dariuszem Polońskim i Grzegorzem Doboszem (Peugeot 208).

Po wizycie w Parku Serwisowym załogi wyjadą na drugą pętlę etapu. Zawody zakończy Superoes Nowy Świat (Power Stage).

Sponsorami 24. Rajdu Rzeszowskiego są: LOTOS, Galeria Nowy Świat, BorgWarner i Handlopex.

Więcej informacji na stronie www.rajd.rzeszow.pl

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here