środa, 28 września, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHabaj - Bouffier 1:1 ze wzkazaniem drugiego (1. pętla II etapu)

Habaj – Bouffier 1:1 ze wzkazaniem drugiego (1. pętla II etapu)

Pierwsza pętla drugiego etapu Rajdu Rzeszowskiego, rundy 24. Rajdu Rzeszowskiego, 5. rundy Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach i 4. rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przyniosła duże emocje.

Siódmy odcinek specjalny wygrali Łukasz Habaj i Piotr Woś w Fordzie Fiesta R5. Ich przewaga nad prowadzącą załogą Bryan Bouffier i Thibault de la Haye w Fordzie Fiesta Proto wyniosła aż 7,1 sekundy, dzięki czemu wysunęli się na pozycję liderów. Grzegorz Grzyb i Robert Hundla w Fordzie Fiesta R5 uzyskali na próbie drugi czas i zbliżyli się do trzecich w klasyfikacji Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego (także w Fordzie).

Kolejne miejsca zajęli Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (Ford Fiesta R5), Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5), Marcin Gacki i Przemysław Lipiński (Mitsubishi Lancer Evo IX RS), Jacek Jurecki i Michał Trela (Citroen C2 R2) – najszybsi w „ośce”, Łukasz Byśkiniewicz i Bartłomiej Boba (Renault Clio) oraz Grzegorz Much i Bogusław Browiński (Renault Clio).

Sporą stratę zanotowali Jan Chmielewski i Jacek Nowaczyński (Citroen DS3 R3), ale utrzymali prowadzenie w klasie i w gronie aut z napędem 2WD.

OS8 to szybka jazda Grzyba, który pokonał Bouffiera o 1,9 sekundy. Habaj stracił 5,9 sekundy i spadł na drugą pozycję za Francuza. Grzyb traci do podium (i Kuchara) zaledwie 0,3 sek.

W klasyfikacji nie zaszły zmiany. Jedynie Janek Chmielewski  wypracował sobie bezpieczną przewagę w klasie 2WD nad Dariuszem Polońskim i Grzegorzem Doboszem (Peugeot 208).

Po wizycie w Parku Serwisowym załogi wyjadą na drugą pętlę etapu. Zawody zakończy Superoes Nowy Świat (Power Stage).

Sponsorami 24. Rajdu Rzeszowskiego są: LOTOS, Galeria Nowy Świat, BorgWarner i Handlopex.

Więcej informacji na stronie www.rajd.rzeszow.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

19 Rajd Włocławski – Choceń 2022 – KJS – zapowiedź

19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16 października. Zachęcamy do udziału i kierujemy na organizatora - Automobilklub Włocławski.
19 Rajd Włocławski - Choceń 2022, będący III Rundą MOB w KJS odbędzie się w niedzielę, 16...

Best of 6 runda MP Rallycross [wideo]

Najciekawsze sytuacje na Autodromie Słomczyn podczas minionej 6 rundy Mistrzostw Polski Rallycross i Pucharu Polski Autocross. Weekend...

Kajetanowicz po testach przed WRC Rajdem Nowej Zelandii [wideo]

Kajetan Kajetanowicz ma już za sobą szutrowe testy przed WRC Nowej Zelandii. Polska załoga zapoznała się już...

Toyota GT Series Polska – trzecia runda na torze w Kielcach

Dobiega końca drugi sezon Toyota GT Series Polska. W tym roku do zawodów zapisało się ponad 110...

Piotr Więcek przed szansą na tytuł Mistrza Europy w driftingu

W najbliższą sobotę oczy wszystkich kibiców driftingu zwrócone będą na łódzką Moto Arenę, gdzie odbędzie się ostatnia...

NAJPOCZYTNIEJSZE