środa, 1 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHabaj - Bouffier 1:1 ze wzkazaniem drugiego (1. pętla II etapu)

Habaj – Bouffier 1:1 ze wzkazaniem drugiego (1. pętla II etapu)

Pierwsza pętla drugiego etapu Rajdu Rzeszowskiego, rundy 24. Rajdu Rzeszowskiego, 5. rundy Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach i 4. rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przyniosła duże emocje.

Siódmy odcinek specjalny wygrali Łukasz Habaj i Piotr Woś w Fordzie Fiesta R5. Ich przewaga nad prowadzącą załogą Bryan Bouffier i Thibault de la Haye w Fordzie Fiesta Proto wyniosła aż 7,1 sekundy, dzięki czemu wysunęli się na pozycję liderów. Grzegorz Grzyb i Robert Hundla w Fordzie Fiesta R5 uzyskali na próbie drugi czas i zbliżyli się do trzecich w klasyfikacji Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego (także w Fordzie).

Kolejne miejsca zajęli Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (Ford Fiesta R5), Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5), Marcin Gacki i Przemysław Lipiński (Mitsubishi Lancer Evo IX RS), Jacek Jurecki i Michał Trela (Citroen C2 R2) – najszybsi w „ośce”, Łukasz Byśkiniewicz i Bartłomiej Boba (Renault Clio) oraz Grzegorz Much i Bogusław Browiński (Renault Clio).

Sporą stratę zanotowali Jan Chmielewski i Jacek Nowaczyński (Citroen DS3 R3), ale utrzymali prowadzenie w klasie i w gronie aut z napędem 2WD.

OS8 to szybka jazda Grzyba, który pokonał Bouffiera o 1,9 sekundy. Habaj stracił 5,9 sekundy i spadł na drugą pozycję za Francuza. Grzyb traci do podium (i Kuchara) zaledwie 0,3 sek.

W klasyfikacji nie zaszły zmiany. Jedynie Janek Chmielewski  wypracował sobie bezpieczną przewagę w klasie 2WD nad Dariuszem Polońskim i Grzegorzem Doboszem (Peugeot 208).

Po wizycie w Parku Serwisowym załogi wyjadą na drugą pętlę etapu. Zawody zakończy Superoes Nowy Świat (Power Stage).

Sponsorami 24. Rajdu Rzeszowskiego są: LOTOS, Galeria Nowy Świat, BorgWarner i Handlopex.

Więcej informacji na stronie www.rajd.rzeszow.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pierwsza runda Pucharu Świata przed Hołowczycem i Kurzeją

Nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak w Arabii Saudyjskiej gościł najbardziej wymagający Rajd Dakar, jaki kiedykolwiek...

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji. Stacja zmienia zdanie

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji
Viaplay od tego sezonu nabyło prawa do transmisji F1. Stacja obiecywała udostępnić wybrane wyścigi oraz skróty za...

Pierwsza prezentacja. Haas zaprezentował barwy na sezon 2023 F1

Amerykański zespół Haas jako pierwszy ze stawki Formuły 1 zaprezentował barwy ekipy na tegoroczny sezon Grand Prix....

Kimi Raikkonen nie nudzi się na emeryturze. Spłodził kolejnego potomka

Kimi Raikkonen i jego rodzina
Kimi Raikkonen zapowiadał, że zamierza poświęcać więcej czasu rodzinie. Owoce jego obietnic można zobaczyć na najnowszym zdjęciu...

Toyota pracuje nad sportową odmianą… Priusa?

Toyota
Samochody z motorsportowym "zacięciem'' i... kilkoma dodatkami prosto z wyczynowych wersji sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Nic...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here