Hyundai wystawi dwie załogi w Rajdzie Chorwacji

Hyundai
fot. wrc.com

Zarząd Hyundai Motorsport poinformował, że po rozmowach z rodziną i bliskimi Craiga Breena podjęto decyzję o potwierdzeniu startu w Chorwacji. Na Bałkanach pojawią się dwa duety, Neuville/Wydaeghe oraz Lappi/Ferm. W ramach hołdu dla tragicznie zmarłego kierowcy obie maszyny zmienią swoje barwy, a kierownictwo stajni wycofa zgłoszenie trzeciego auta. Miejsce Craiga pozostanie nieobsadzone.

Rajdowy świat wolno oswaja się ze świadomością tragicznego wypadku z zeszłego tygodnia. Niestety, ze względu na fakt, że najbliższa runda Mistrzostw Świata WRC wystartuje raptem za kilka dni nie ma już czasu na medialną ciszę i powściągliwość w publikacji treści. Tak też zgodnie z oczekiwaniami ekipa Hyundaia poinformowała opinię publiczną o swoich dalszych planach. Po rozmowach z najbliższymi Craiga Breena podjęto decyzję o nierezygnowaniu ze startu na Bałkanach. Hyundai zadba jednak o to, aby oprawa imprezy stała się prawdziwym hołdem dla ich zmarłego kolegi. Tyczy się to malowania rajdówek, jak i składu osobowego…

Upamiętnić kolegę z zespołu

Po dłuższej, medialnej ciszy głos zabrał dyrektor ekipy Hyundai Motorsport, Cyril Abiteboul. Francuz przyznaje, iż najbliżsi Craiga nie chcieli, aby zespół odwołał swój start w Chorwacji:

Decyzja o tym, że wystartujemy w Rajdzie Chorwacji została podjęta po ostrożnej, bardzo dogłębnej analizie. Zrobimy to, aby upamiętnić Craiga. Złożyć mu należyty hołd, uwiecznić jego pasję, sportowego ducha. Na miejscu pojawią się dwie maszyny – trzecią wycofujemy na znak szacunku. Oba samochody wyjadą na trasę w specjalnym malowaniu, stworzonym dla Craiga, jego rodziny, bliskich oraz fanów. Craig był związany z Irlandią, dlatego nasze barwy odpowiadać będą fladze tego kraju. Będziemy walczyć na oesach, mając w pamięci naszego tragicznie zmarłego kolegę – prawdziwego przyjaciela i niesamowitego kierowcę”.

Promotorzy Mistrzostw Świata WRC nie zdecydowali się na odwołanie sportowej rywalizacji. Wydaje się więc, że dojdzie do poważnych zmian w programie imprezy – zabraknie hucznej ceremonii otwarcia, a medalowe szaleństwo na podium zastąpi cicha, skromna uroczystość. Bez cienia wątpliwości, tegoroczny Rajd Chorwacji spowity będzie smutną, ponurą aurą…

Odpowiedni komunikat prasowy znajdziecie już na oficjalnej witrynie Hyundai Motorsport. Po więcej wiadomości z oesów Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy na rallyandrace.pl.