sobota, 31 lipca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Tor Modlin Rally Show Kuzaja: znamy już pierwsze nazwiska!

Tor Modlin Rally Show Kuzaja: znamy już pierwsze nazwiska!

12 grudnia, wystartuję impreza, która zakończy tegoroczny sezon – mowa tu o Tor Modlin Rally Show organizowanym przez Leszka Kuzaja. Zgłoszenia będą przyjmowane dopiero od 30 listopada, ale my już znamy kilka nazwisk, które pojawią na trasach Toru Modlin.

Tor Modlin / Foto: Tor Modlin

„Trasa znana z Rajdu Barbórka będzie rozegrana na 9 OS o różnych konfiguracjach. Nie zabraknie OS na dochodzenie czy kilku spektakularnych beczek. Trasa zawodów to ponad 36 km. Cały czas pracujemy nad dodatkowymi atrakcjami. Rajd zostanie rozegrany zgodnie z regulaminem Rajdów Okręgowych PZM. Jesteśmy zmuszeni niestety wprowadzić limit 60 załóg.” – poinformował na funpage Tor Modlin, organizator imprezy.

Z kolei sam Leszek Kuzaj zaznaczył, że dzwonił już do znajomych zawodników, więc można spodziewać się kilku spektakularnych nazwisk. Jak podkreśla orgaznizator, zelży mu aby w Modlinie pojawiła się „czołówka”.

Tor Modlin Rally Show: Pojawią się co najmniej trzy „R-piątki”

Co prawda przyjmowanie zgłoszeń jeszcze oficjalnie nie ruszyło, ale kilku kierowców już potwierdziło nam swój start. Pewne jest to, że na Modlinie pojawią się co najmniej trzy załogi jadące R5.  Swój start potwierdził, m.in. Kamil Bolek startujący w zespole APR Motorsport – zawodnik ten zadebiutuje w samochodzie klasy R5, a dokładnie mówiąc w Hyundaiu i20 R5.

,,W APRmotorsport są dwa Hyundaie i akurat jeden z nich okazał się być wolny na nadchodzący Modlin Rally Show… Przede wszystkim nastawiam sie na fun z jazdy, nie nastawiam się na wynik w pierwszym starcie, do tego na torze gdzie bardzo ważne jest wyczucie samochodu oraz precyzja.”

Z tej wypowiedzi można wywnioskować, że podczas tej imprezy pojawi się jeszcze jedna załoga w i20 R5. W teame drugiego Vicemistrza Polski w klasyfikacji zespołów startowali jeszcze Marcin Słobodzian oraz Łukasz Byśnikiewicz. Pierwszy zawodnik poinformował nas, że nie pojawi się na Modlinie, ale za to możemy spodziewać się tam kierowcy TVN Turbo Rally Team. Byśkiniewicz w ostatnim czasie chwalił zorganizowanie takiej imprezy i potwierdził swój udział w grudniowej imprezie.

Jeden z czołowych kierowców RSMP, który był przymierzany do udziału w tej imprezie także wykluczył tą możliwość, mowa tu o Łukaszu Kotarbie, który w ostatnim czasie rozpoczął przygotowania do ostatniej rundy Mistrzostw Słowacji, którą pojedzie Hyundaiem i20 R5 z Hyundai Poland Racing. Natomiast na starcie do pierwszego z dziewięciu odcinków rajdu, który zakończy sezon, na pewno pojawi się jedna lub dwie załogi Subaru Historic Rally Team. Tą informację potwierdził nam już pilot Subaru Imprezy 555 – Jacek Pryczek.

,,Subaru Historic Rally Team planuje wziąć udział w tym wydarzeniu. Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów ale chętnie wykorzystamy tą okazję by znowu ścigać się z czasem i innymi załogami” – poinformował nas Pryczek.

Kolejnym kierowcom, który wystartuje w imprezie Leszka Kuzaja jest Adrian Chwietczuk. Zawodnik Hołowczyc Racing pochwalił się już na swoim Facebooku, że ostatnim startem w tym sezonie będzie właśnie Tor Modlin Rally Show. Chwietczuk pojedzie tam Skodą Fabią R5. Tor Modlin Rally Show rozpocznie się od Kryterium Toru Modlin, a następnie zostanie rozegrana oficjalna rywalizacja – niestety, bez udziału publiczności.

Zapisy na rajd zaczynamy 30.11.2020 na stronie www.tormodlin.pl oraz Facebook Toru Modlin.

Autor: Dominik Reda

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ostatnie poprawki w Poznaniu przed MPRC

Dzisiaj w piątek odbyły się ostatnie treningi przed zawodami na nowym torze Rallycross Poznań. Mimo, że obiekt...

Debiut elektrycznej Fabii RE-X1 Kreisel

Fabia RE-X1 Kreisel stała się oficjalnie pierwszym, w pełni elektrycznym samochodem rajdowym, który ukończył imprezę o randze...

Super Sprint + STOMIL – 25.07.2021 – video + wyniki

Super Sprint
 + STOMIL o Puchar Burmistrza Miasta Pilzna stał pod znakiem zapytania ze względu na małą ilość chętnych,...

Tor Rallycross Poznań, pierwsze wrażenia widza

Na ten dzień czekaliśmy bardzo długo. Premiera nowego toru rallycross w Poznaniu złapała opóźnienie przez epidemię o...

Vlog Miko Marczyk – testy przed Rajd Di Roma Capitale 2021

Vlog Miko Marczyk
„Przy około 185 km/h, na piątym biegu , auto zmieniło nam trochę dźwięk...” - to słowa Miko...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...