JAPFEST 2023 Tor Poznań – zlot i zawody japońskich aut

Fot. JAPFEST

Tor Poznań przez dwa dni zmieni się w miejsce największego polskiego festiwalu japońskiej motoryzacji JAPFEEST. Organizatorzy obiecują, że na 10-lecie imprezy pobiją wszelkie rekordy, a jedną z największych atrakcji będzie godzinny wyścig długodystansowy.

Zobacz też: JAPFEST 2023 Tor Poznań – harmonogram i mapa imprezy

Wyścig odbędzie się w sobotę o godzinie 11, z udziałem 25 samochodów podzielonych na trzy klasy: PRO, czyli auta przygotowane do sportu, GT i COMPACT, czyli auta uliczne o masie powyżej i poniżej 1400 kg.

Nie będzie to jedyna forma rywalizacji na Torze Poznań. W piątek jeszcze przed otwarciem bram rozpoczną się trwające pół dnia zawody Time Attack na pełnej pętli toru z udziałem 70 zawodników, w sobotę na prostej startowej będą odbywać się wyścigi na 1/8 mili, do których zgłosiło się 50 uczestników, a w oba dni trasa Drift Masters Grand Prix będzie wykorzystana przez ponad 30 zawodników Drift Battle, z którymi później będzie można się przejechać w ramach Drift Taxi.

20 kibiców będzie mogło zmierzyć się ze sobą w wyścigu wirtualnym, rozegranym w strefie sim racingu na ruchomych symulatorach Qubic System. Przewidziano nawet nagrody o wartości ponad 15 tysięcy złotych.

JAPFEST to jednak nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim szansa na zobaczenie najciekawszych japońskich aut w Polsce i poznanie ich właścicieli, a także ich interakcja pomiędzy sobą. Organizatorzy spośród nadesłanych zgłoszeń pieczołowicie wybrali prawie 700 samochodów, które będzie można podziwiać w otwartym parku maszyn. Będą to m.in. auta egzotyczne, supersamochody, VIPSTYLE, stance czy youngtimery.

Organizator przygotował też liczne poboczne atrakcje dla odwiedzających. W strefie japońskiej kultury odbywać się będą walki zbrojne oraz Kendo, będzie można podziwiać też kilkusetletnie zbroje i miecze, poszerzyć swoją wiedzę o japońskim życiu czy kulinariach, a nawet spróbować rozbijania cegieł w stylu tamashiwari.

Swoje strefy przygotowało ponad 40 wystawców, dla których będą to niemal targi motoryzacyjne, będą też liczne foodtrucki, konkursy prezentacje aut, a nawet afterparty.