Mechanicy Red Bulla w mistrzowskiej formie. Rekordowy pit stop

Red Bull

Absolutna dominacja Oracle Red Bull Racing ma parę wymiarów. Poza dubletem Verstappena i Pereza oraz najszybszym czasem okrążenia, stajnia Christiana Hornera wygrała też w klasyfikacji najszybszych pit stopów. 2,08 to aktualny rekord sezonu 2024!

Spoglądając na oficjalną tabelę DHL Fastest Pit Stop Awards, Red Bull zajmuje aż cztery pierwsze lokaty. Najszybszy pit stop wykonano na 34. okrążeniu (Verstappen, 2,08). Na drugim i trzecim miejscu znajdują się zjazdy Sergio Pereza (okrążenie 33. – 2,13 i 15. – 2,16). Pit stop Maxa Verstappena na 16. „kółku” zajął 2,17 sekundy. Piątą lokatę zajmuje McLaren (pit stop Lando Norrisa z 11. okrążenia Grand Prix Japonii – „aż” 2,31 sekundy). Wynik 2,08 sekundy jest jak do tej pory najszybszym pit stopem w tegorocznym sezonie.

Bez większego zaskoczenia, Grand Prix Japonii padło łupem drużyny Christiana Hornera, Max Verstappen wygrał swój 57. wyścig w karierze. Aby nieco mocniej uwypuklić wielką dominację „czerwonych byków”, Holender triumfował w 20 z ostatnich… 22 Grand Prix. Drugie miejsce zajął Sergio Perez (+12,5 sekundy), a podium uzupełnił Hiszpan, Carlos Sainz. Warto nadmienić iż „bezrobotny” Carlos po raz kolejny pokonał kolegę ze Scuderii. F1 pozostaje w Azji – za dwa tygodnie odbędzie się długo wyczekiwane Grand Prix Chin.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.