Mini OES o Puchar Carfix BMW – zapowiedź

MINI OES 2013 o Puchar Carfix BMW to propozycja imprez Automobilklubu Stargardzkiego skierowanych głównie do początkujących kierowców.

Finałowa, 5 runda, odbędzie się na Lotnisku Kluczewo – Stargard.

Zapowiada się ciekawa i zacięta rywalizacja ponieważ sporo kierowców ma jeszcze szanse na poprawę dotychczasowych lokat a dotychczasowi liderzy będą musieli obronić swoje pozycje.

Zapisy oraz starty w godzinach 11:00-16:00

Rozdanie nagród : 17:00

Aby wystartować w Mini Oes potrzebne jest auto osobowe z aktualnym przeglądem technicznym, ubezpieczenie OC oraz aktualne prawo jazdy kat. B [lub B1].

Bardziej doświadczeni zawodnicy imprezę mogą traktować jako doskonałą formę treningu z profesjonalnym pomiarem czasu.

Każda runda to jedna próba sprawnościowa [MINI OES] o równej nawierzchni z którą uczestnicy mogą się zmierzyć pięciokrotnie. Tu liczą się głównie umiejętności kierowcy. Próba liczy zazwyczaj około 1 km długości. Czas najszybszego przejazdu liczony jest do klasyfikacji generalnej rundy.

Wyniki  wyświetlane są na bieżąco w biurze oraz dostępne są w formie „on-line”.

Uczestnicy są dzieleni na 4 klasy według pojemności silnika auta którym startują.

Pewną ciekawostką jest klasa Profi. Do „K Profi” zaliczani są zawodnicy posiadający licencje sportów motorowych , uczestnicy startujący na oponach wyczynowych nieposiadających homologacji drogowej E , uczestnicy jadący na oponach wymienionych w odrębnym załączniku do regulaminu MINI OES 2013, uczestnicy dobrowolnie zgłaszający się do klasy “PROFI” oraz osoby funkcyjne wymienione w komunikacie dot. danej rundy MINI OES. Zawodnicy startujący w klasie PROFI nie są ujęci w klasyfikacji generalnej zawodów.

Ideą stworzenia takiej klasy jest wyrównanie szans początkujących uczestników oraz ograniczyć choć w części „wyścig zbrojeń”  [dotyczących opon] co często odstrasza nowicjuszy. Klasa Profi pozwala także uczestniczyć osobom odpowiadających za organizację imprezy którzy stanowią głównie czynni zawodnicy Ak. Stargardzkiego.

inf. pras.