czwartek, 2 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMini OES o Puchar Carfix BMW - zapowiedź

Mini OES o Puchar Carfix BMW – zapowiedź

MINI OES 2013 o Puchar Carfix BMW to propozycja imprez Automobilklubu Stargardzkiego skierowanych głównie do początkujących kierowców.

Finałowa, 5 runda, odbędzie się na Lotnisku Kluczewo – Stargard.

Zapowiada się ciekawa i zacięta rywalizacja ponieważ sporo kierowców ma jeszcze szanse na poprawę dotychczasowych lokat a dotychczasowi liderzy będą musieli obronić swoje pozycje.

Zapisy oraz starty w godzinach 11:00-16:00

Rozdanie nagród : 17:00

Aby wystartować w Mini Oes potrzebne jest auto osobowe z aktualnym przeglądem technicznym, ubezpieczenie OC oraz aktualne prawo jazdy kat. B [lub B1].

Bardziej doświadczeni zawodnicy imprezę mogą traktować jako doskonałą formę treningu z profesjonalnym pomiarem czasu.

Każda runda to jedna próba sprawnościowa [MINI OES] o równej nawierzchni z którą uczestnicy mogą się zmierzyć pięciokrotnie. Tu liczą się głównie umiejętności kierowcy. Próba liczy zazwyczaj około 1 km długości. Czas najszybszego przejazdu liczony jest do klasyfikacji generalnej rundy.

Wyniki  wyświetlane są na bieżąco w biurze oraz dostępne są w formie „on-line”.

Uczestnicy są dzieleni na 4 klasy według pojemności silnika auta którym startują.

Pewną ciekawostką jest klasa Profi. Do „K Profi” zaliczani są zawodnicy posiadający licencje sportów motorowych , uczestnicy startujący na oponach wyczynowych nieposiadających homologacji drogowej E , uczestnicy jadący na oponach wymienionych w odrębnym załączniku do regulaminu MINI OES 2013, uczestnicy dobrowolnie zgłaszający się do klasy “PROFI” oraz osoby funkcyjne wymienione w komunikacie dot. danej rundy MINI OES. Zawodnicy startujący w klasie PROFI nie są ujęci w klasyfikacji generalnej zawodów.

Ideą stworzenia takiej klasy jest wyrównanie szans początkujących uczestników oraz ograniczyć choć w części „wyścig zbrojeń”  [dotyczących opon] co często odstrasza nowicjuszy. Klasa Profi pozwala także uczestniczyć osobom odpowiadających za organizację imprezy którzy stanowią głównie czynni zawodnicy Ak. Stargardzkiego.

inf. pras.

Poprzedni artykułKartingowy Puchar Jesieni
Następny artykułMarcin Iskrowicz najszybszy!

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Imprezy amatorskie w grudniu – nie ma gdzie jeździć?

Tor Kielce rajdy amatorskie
Spadł pierwszy śnieg, policja ściga w miastach tych, którzy odpowiadają, że "zamykają tory!", "nie mamy gdzie szlifować...

Dodatkowe show dla kibiców w szczytnym celu

Na ulicy Karowej będą dodatkowe emocje i to w szczytnym celu. Można wylicytować przejazdy z dwoma najbardziej...

Kryterium Asów na żywo w TV

Jeżeli z jakichś powodów nie możesz przyjść na ulicę Karową w Warszawie, to nic straconego. Mamy dla...

Rajdowa Toyota GR Yaris zadebiutuje na Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka to idealne miejsce do zaprezentowania nowego auta rajdowego na sezon 2022. W najbliższy weekend, załoga...

Kajto zdradził jakim autem pojedzie Barbórkę

Po opublikowaniu listy zgłoszeń nie ucichły spekulacje czym pojedzie Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem na 59 Rajdzie...

NAJPOCZYTNIEJSZE