czwartek, 23 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMówią przed 14. Rajdem Gdańsk Baltic Cup

Mówią przed 14. Rajdem Gdańsk Baltic Cup

W ten weekend przywitamy drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. A to oznacza, że walka o tegoroczne mistrzostwo rozkręciła się na całego. A my zapraszamy na tradycyjne prasówki zawodników sprzed imprezy. 

1. „Debiut na szutrze” – tak sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpoczyna Kacper Wróblewski. Wraz z Łukaszem Sitkiem wystartują w 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup.

fot 1 - Wróblewski
14. Rajd Gdańsk Baltic Cup to 2 runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wyjątkowa eliminacja bo jedyna w całym sezonie po szutrowej nawierzchni. Na liście zgłoszeń z numerem 26 zobaczymy Kacpra Wróblewskiego, który wraz z Łukaszem Sitkiem powalczą o jak najwyższą pozycję w klasie 4 Peugeot’em 208 R2.

Kacper Wróblewski: Po zeszłorocznym 50. Rajdzie Dolnośląskim powiedziałem sobie „nigdy więcej”, ponieważ ten start kosztował mnie zbyt dużo wyrzeczeń. Ale jak to mówią „nigdy nie mów nigdy” i właśnie „stoję” przed startem w jedynej szutrowej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w topowym zespole z topowym autem klasy R2. Z tego miejsca chciałbym bardzo mocno podziękować całej ekipie Rallytechnology za przygarnięcie mnie pod skrzydła i wszystkim osobom, które mnie zmotywowały i bardzo pomogły w projekcie Spełniają się moje marzenia i nadal nie mogę w to uwierzyć! W weekend odbyłem krótkie testy, których nigdy wcześniej nie jechałem i sądzę, że jestem dobrze przygotowany na tyle na ile mogłem się przygotować. Na pewno nie mam doświadczenia na tej nawierzchni więc nie wiem, w którym miejscu jestem. Najważniejsze jednak, że w ogóle „jestem” i to mnie cieszy. Pierwsze odcinki pojedziemy na spokojnie – jak zawsze zresztą. W miarę upływu kilometrów będziemy przyspieszać i budować swoją pewność i pozycję na rajdzie. Zapraszam wszystkich w ten weekend nad morze, powinna być fajna pogoda a my postaramy się dać jak najlepsze widowisko! Start w tym rajdzie zawdzięczamy naszym stałym partnerom: Coldgroup, Infimed, eSky Polska, Mitech, Fajno Chatka z Wisły oraz MM Studio Reklamy.

Łukasz Sitek: Wszyscy czekamy już na ten weekend. Cieszę się, że popularny „Wróbel” zyskał szanse startu w znakomitym zespole w topowym samochodzie. Po raz kolejny ma możliwość zaprezentować swój niewątpliwy talent. Fakt ten cieszy mnie podwójnie bo w Gdańsku stanowić będziemy załogę. Przed nami szutrowe wyzwanie! Trzymajcie mocno kciuki bo my na pewno damy z siebie wszystko!

14. Rajd Gdańsk Baltic Cup rozpocznie się już w piątek o godzinie 17:20 na Targu Węgłowym w Gdańsku, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie startujące załogi podczas startu honorowego. W sobotę zawodnicy pokonają 6 odcinków specjalnych o długości prawie 70 kilometrów. Niedzielny etap to kolejne 4 odcinki, w tym ostatni – Power Stage o długości ponad 15 kilometrów. Ceremonia mety rajdu odbędzie się przed Europejskim Centrum Solidarności.

HARMONOGRAM i dodatkowe informacje o 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup znajdziecie na stronie organizatora: www.rajdgdansk.pl

Zapraszamy do kibicowania
Kacper Wróblewski
https://www.facebook.com/wrobelrally
Informacje o zawodnikach:

Kacper Wróblewski – kierowca rajdowy
Swoją karierę rozpoczął w 2007 r., kiedy to zakupił pierwszy samochód – Fiata Seicento. Początki to okres intensywnej nauki z Piotrkiem Wosiem, Łukaszem Habajem i Jackiem Spentanym oraz z Tatą – Wojtkiem Wróblewskim. W 2008 r. i 2009 r. Kacper z sukcesami startował w wyścigach górskich, w cyklu KW Berg Trophy. W 2010 r. zamienił „wyścigowe” odcinki na rajdowe. Od tamtej pory z powodzeniem walczył o jak najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski. W 2014 r. z sukcesem zadebiutował w najwyższej lidze – Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Poza sportem motorowym osiągał duże sukcesy jako członek Kadry Narodowej w narciarstwie alpejskim. Jego cała kariera w tej dyscyplinie to ponad 100 startów w zawodach rangi międzynarodowej FIS i ponad 250 startów w zawodach ogólnopolskich, jako Junior Młodszy, Młodzik i Dziecko.

Najważniejsze osiągnięcia – SPORT MOTOROWY

2016 r.
50. Rajd Dolnośląski – 6 miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP, 1. miejsce w klasie 3, 2 miejsce w klasie 2WD, (Renault Clio R3T)

2015 r.
41. Rajd Cieszyńska Barbórka – 3. miejsce w klasie GOŚĆ (Renault Clio R3)

2014 r.
60. Rajd Wisły – 13. miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP, 2. miejsce w klasie 5 (Renault Clio Ragnotti)

2013 r.
7. Rajd Czechowicki – 2. miejsce w klasie GOŚĆ (Renault Clio Ragnotti)
41. Rajd Świdnicki – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasie (Renault Clio Ragnotti)
59. Rajd Wisły – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w klasie (Renault Clio Ragnotti)
28. Rajd Karkonoski – nieukończony, awaria samochodu (Renault Clio Ragnotti)
22. Rajd Rzeszowski – 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasie (Renault Clio Ragnotti)
23. Rajd Dolnośląski – nieukończony, awaria samochodu (Renault Clio Ragnotti)
39. Rajd Barbórki Cieszyńskiej – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasie (Ford Fiesta R2)

2011 r. – 2008 r. (wybrane starty)
7. Rajd Tyski – 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasie (Honda Civic Type R)
„Walim Trophy” – 1. miejsce w klasie (Peugeot 206 gr. A)
Rally Pardubice – 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w klasie (Peugeot 206 gr. A)
cykl KW Berg Trophy – wicemistrz w klasie E-1150 (Fiat Seicento gr. A) – 2009 r.
cykl KW Berg Trophy – II wicemistrz w klasie E-1150 (Fiat Seicento gr. A) – 2008 r.
Łukasz Sitek – pilot
Bardzo doświadczony i utytułowany zawodnik. Swoje starty rozpoczął już w 2008 r. jako kierowca w rajdach zaliczanych do Pucharu Polskiego Związku Motorowego oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (ponad 20 eliminacji). Od trzech sezonów pilot na „gorącym prawym fotelu” nie tylko w Polsce ale i za granicą. W sezonie 2016 razem z Jerzym Tomaszczykiem zdobyli tytuł wicemistrza czeskiej edycji Pucharu Opla Adama. Obecnie zasiada na prawym fotelu u kierowców w samochodach R2 w Polsce (m.in. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska oraz Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski) ale również w Rajdowych Mistrzostwach Czech (uczestnik Peugeot Total Cup Czech Republic). Na co dzień pracuje w Ustrońskim Magistracie, a w wolnych chwilach działa jako instruktor sportowej jazdy na torach i eventach motoryzacyjnych.

2. Rajd Gdańsk Baltic Cup: Gagacki i Bilski ruszają do spektakularnej walki na szutrze

  • 10 odcinków specjalnych, łącznie 132,36 km ścigania w jedynej szutrowej rundzie sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski;
  • Gagacki i Bilski jedną z 33 załóg, które powalczą w 14. edycji Rajdu Gdańsk Baltic Cup;
  • Debiut na luźnej nawierzchni – druga runda RSMP 2017 to pierwszy szutrowy rajd załogi Oponeo Motorsport w samochodzie klasy R5;
  • Nierówne szutrowe drogi i niewiele czasu dla mechaników, czyli wymagający sprawdzian dla rajdowych samochodów.

7ba39240-f808-4b85-b937-439902b88a24

Piach, kurz, kamienie, koleiny, ale także efektowne hopy i liczne widowiskowe poślizgi – właśnie tak będzie wyglądać rywalizacja pretendentów do tytułu Rajdowego Mistrza Polski podczas Rajdu Gdański Baltic Cup – najbliższej rundy krajowego czempionatu. Do sportowej walki, w zaplanowanej na 26-28 maja imprezie, staną także reprezentanci Oponeo Motorsport – Marcin Gagacki i Marcin Bilski. Bydgoska załoga wystartuje w najwyższej klasie, w której zmagania toczą zawodnicy w napędzanych na cztery koła samochodach R5. Na swoją Skodę Fabię R5 Gagacki z Bilskim nakleją szósty numer startowy.

16b2badd-c3f0-4315-9ccf-dedfd6be3bc5

Pierwsza edycja Rajdu Gdańsk Baltic Cup odbyła się w 2005 roku jako runda Pucharu Polskiego Związku Motorowego. Jedyna szutrowa impreza w tegorocznej odsłonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy dołączyła do kalendarza tego cyklu w sezonie 2007. Od tego czasu ściganie na kaszubskich odcinkach specjalnych odbywało się w ramach różnych rozgrywek i na różnych nawierzchniach. Spotykali się tu zawodnicy startujący w Rajdowym Pucharze Polski, a także załogi walczące w Mistrzostwach Polski, by ścigać się na asfalcie, szutrze czy nawet śniegu i lodzie podczas zimowych edycji.

W tym sezonie na start w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup zdecydowały się 33 załogi. Oprócz regularnych uczestników rund RSMP, na odcinkach specjalnych zobaczymy także trzykrotnego Mistrza Polski – Bryana Bouffiera w Fordzie Fiesta Proto. Francuz trzykrotnie stawał na podium tego rajdu, w tym raz na najwyższym stopniu. Wśród konkurentów Gagackiego będzie także ubiegłoroczny zwycięzca Filip Nivette oraz specjalista od jazdy na luźnych nawierzchniach – mistrz Litwy Dominikas Butvilas. Gagacki ma już na swoim koncie trzy zwycięstwa w tej imprezie: w 2010 roku wygrał klasę A7, rok później był najszybszy w kategorii N3, a w sezonie 2012 triumfował w klasie 8.

642397bd-8a60-414a-a96a-9db808a750e5

O tym, kto wyjedzie z Gdańska jako zwycięzca i ile punktów zdobędą poszczególne załogi zdecydują wyniki 10 prób sportowych wytyczonych na szutrowych drogach przecinających malownicze krajobrazy Kaszub. W sobotę, 27 maja zawodnicy będą się ścigać na trzech, dwukrotnie przejeżdżanych odcinkach specjalnych na południowy zachód od Gdańska. Każda z dwóch pętli będzie się składać z oesów Kolbudy (13,85 km), Przywidz (11,25 km) oraz Skaryszewy (8,1 km). Między pętlami załogi i mechaników czeka krótki, oddalony serwis w miejscowości Bąkowo. Pierwszy etap rajdu to łącznie 66,4 km ścigania. Harmonogram niedzielnej rywalizacji tworzą dwie próby sportowe – najdłuższy w rajdzie odcinek Szemud (19,98 km) oraz Kartuzy (13 km), zlokalizowane na zachód od Trójmiasta. Te oesy także będą pokonywane w dwóch pętlach, które podobnie jak w sobotę przedzieli oddalony, 15-minutowy serwis w miejscowości Szemud. Finałowy etap zmagań będzie nieco krótszy niż pierwszy, liczy bowiem 65,96 km. Drugi przejazd odcinka Kartuzy, będzie stanowić tzw. Power Stage, na którym pierwsze trzy załogi zdobywają dodatkowe punkty do klasyfikacji Mistrzostw Polski. Zawody rozpocznie start honorowy na gdańskim Targu Węglowym, w piątek o 17:20. Metę zaplanowano godzinę 15:30 w niedzielę, przy Europejskim Centrum Solidarności – również w stolicy województwa pomorskiego. Przed drugą rundą RSMP 2017 Marcin Gagacki i Marcin Bilski zajmują 4. miejsce w klasyfikacji cyklu z dorobkiem 13 punktów.

Marcin Gagacki: – Samochody klasy R5 mają niesamowite możliwości. Z jednej strony, dzięki zaawansowanej konstrukcji, są relatywnie przyjazne w prowadzeniu, w porównaniu do aut, którymi wcześniej ścigałem się w rajdach. Jednak z drugiej strony jazda autem tej klasy stanowi duże wyzwanie dla kierowcy, szczególnie jeśli dopiero zaczyna swoją przygodę z takim samochodem. Wyzwanie polega na tym, by skutecznie wykorzystać ogromny potencjał tych konstrukcji, przełamując przy tym bariery i pokonując własne słabości. To naprawdę ciekawe doświadczenie, więc już nie mogę się doczekać, kiedy zmierzę się z tym zadaniem na szutrowych odcinkach Rajdu Gdańsk Baltic Cup. Nie można jednak dać się ponieść i zdekoncentrować. Choć nasz samochód może wiele znieść, to nie jest niezniszczalny. Między poszczególnymi pętlami czekają nas tylko krótkie, 15-minutowe serwisy, dlatego chcemy w tym rajdzie zachować właściwy kompromis między ofensywną jazdą i szanowaniem auta. Sądzę, że to może być kluczem do satysfakcjonującego wyniku w tych zawodach.

a178a9ff-8241-4397-b023-6a0ae713d855

Punktacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 przed Rajdem Gdańsk Baltic Cup:

1. Filip Nivette – 28 pkt.
2. Zbigniew Gabryś – 18 pkt.
3. Tomek Kasperczyk – 17 pkt.
4. Marcin Gagacki – 13 pkt.
5. Dominikas Butvilas – 10 pkt.
6. Hubert Maj – 8 pkt.
7. Mikołaj Marczyk – 6 pkt.
8. Marcin Słobodzian – 4 pkt.
9. Jan Chmielewski – 2 pkt.
10. Jakub Brzeziński – 1 pkt.

W sezonie 2017 sponsorem strategicznym startów załogi Gagacki/Bilski jest Oponeo S.A. Zespół wspiera także Elmontaż-Bydgoszcz oraz patroni medialni: Motofakty.pl, TVP Bydgoszcz i Autocentrum.pl.

3. Kaszubskie szutry – kolejne wyzwanie Tomka Kasperczyka

3d1113db-6d5b-48f0-917f-85e8b27da66c
Po niezwykle udanym występie w Rajdzie Świdnickim-Krause Tomasz Kasperczyk i Damian Syty wystartują także w kolejnej rundzie krajowego czempionatu. W ostatni weekend maja załoga Tiger Energy Drink Rally Team pojawi się na starcie Rajdu Gdańsk-Baltic Cup, czyli jedynej w tym sezonie rundzie RSMP rozgrywanej na luźnej nawierzchni.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 130 kilometrów. Drugą rundę RSMP zainauguruje w piątkowy wieczór start honorowy, następnie w sobotę tuż po 12 zawodnicy ruszą do walki na odcinkach specjalnych. Imprezę zakończy niedzielna ceremonia mety na terenie Europejskiego Centrum Solidarności. Oprócz załogi Tiger Energy Drink Rally Team na trasach zobaczymy 32 ekipy. Tomek i Damian pojadą Fordem Fiestą R5 z piątym numerem startowym.

22b07398-e337-467b-a8b4-584104d48982

Do rywalizacji na szutrowych, kaszubskich trasach Kasperczyk i Syty ruszą podbudowani wynikiem, jaki wywalczyli w Rajdzie Świdnickim-Krause. W poprzedniej rundzie Mistrzostw Polski duet Tiger Energy Drink Rally Team wywalczył trzecią lokatę. Dla Tomka i Damiana będzie to trzeci start w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup, ale pierwszy na szutrze. Dwa poprzednie – w 2012 i 2015 roku rozegrano odpowiednio na śniegu i asfalcie. W tegorocznej walce ważne może okazać się doświadczenie zdobyte w Rajdowych Mistrzostwach Europy, w których Tomek i Damian rywalizowali na szutrowych trasach Portugalii, Estonii, czy Grecji w legendarnym Rajdzie Akropolu.

Przed drugą rundą Mistrzostw Polski Kasperczyk i Syty zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji cyklu – na swoim koncie zgromadzili 17 punktów.

23c06f3d-5d1e-4c84-b847-5c80e33a4a5b

Tomasz Kasperczyk: – Najbliższy start cieszy mnie podwójnie. Po pierwsze znów będziemy mieli okazję ścigać się po polskich oesach, a po drugie zmierzymy się na szutrze, który daje niesamowitą radość z jazdy. Jesteśmy także mocno zmobilizowani, ponieważ podium w Rajdzie Świdnickim-Krause znacznie wyostrzyło nam apetyty. Dodatkowo po, słynnej już, przygodzie na Wyspach Kanaryjskich chcieliśmy z Damianem jak najszybciej wrócić do rajdówki i rywalizacji na odcinkach specjalnych. Rajd Gdańsk Baltic Cup będzie świetnym przygotowaniem do dalszej części sezonu, w której nadal walczyć będziemy w FIA ERC Junior U28. Zapraszam oczywiście wszystkich kibiców na Pomorze, ponieważ warto zobaczyć z bliska, jak wygląda rywalizacja na szutrze.

Zespół powstał w 2012 roku, od samego początku jego trzon stanowi załoga Tomasz Kasperczyk/Damian Syty. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk/Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Sezon 2015 to kolejny rok startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz wybranych rundach Rajdowych Mistrzostw Europy w Fordzie Fiesta R5. W 2017 roku zespół będzie rywalizować w wybranych rundach rajdowych Mistrzostwach Europy. Rajdową bronią Tiger Energy Drink Rally Team jest Ford Fiesta R5 serwisowany przez kielecką stajnię rajdową C-Rally. Sponsorem strategicznym zespołu jest Tiger Energy Drink.

c8629064-aa94-40a8-9684-03b59144df04

4. Lider mistrzostw Polski na starcie Rajdu Gdańsk

niv1
Filip Nivette i Kamil Heller wystartują w najbliższy weekend w 2. rundzie Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup. Na liście zgłoszeń jedynej szutrowej imprezy w naszym rodzimym czempionacie znalazły się 33 załogi, w tym siedem w samochodach klasy R5.

Filip Nivette i Kamil Heller po bardzo udanym treningowym starcie w Rally Talsi – Rally of Champions wracają za kierownicę dobrze sobie znanej Skody Fabii R5, na którą tym razem nakleją numer 2. Z jedynką do mistrzostw Polski wraca bowiem utytułowany Bryan Bouffier. Francuz w nadmorskiej imprezie wystawi Forda Fiestę Proto.

W klasie 2 znalazły się trzy Skody Fabie R5 (Filip Nivette, Marcin Gagacki oraz Dominik Butvilas) oraz cztery Fiesty R5 (Zbigniew Gabryś, Jarosław Kołtun, Tomasz Kasperczyk i Krzysztof Oleksowicz).

Rywalizacja w drugiej rundzie tegorocznego czempionatu rozpocznie się w sobotę, 27 maja. Na zawodników tego dnia czekać będzie sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 66,40 km. Pierwsi kierowcy pojawią się na trasie OS 1 Kolbudy dokładnie o godzinie 12:50, natomiast zakończenie pierwszego etapu organizatorzy zaplanowali na godzinę 18:15, kiedy też otwarty zostanie park serwisowy zlokalizowany w Europejskim Centrum Solidarności.

Drugiego, finałowego dnia na kierowców czekać będą zaledwie cztery odcinki specjalne, jednak ich łączna długość wyniesie tylko 500 metrów mniej od pierwszego dnia. Niedziela wystartuje od najdłuższego (19,98 km) odcinka specjalnego Szemud. Dodatkowo, jako finał 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup organizatorzy przewidzieli 13-kilometrowy Kartuzy – Power Stage, gdzie najszybsza trójka będzie mogła dopisać sobie do swojego tegorocznego dorobku dodatkowe punkty.

niv4

W klasyfikacji generalnej Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po pierwszej rundzie, 45. Rajdzie Świdnickim-Krause na prowadzeniu z dorobkiem 28 punktów znajduje się załoga Filip Nivette/Kamil Heller. Ze stratą 10 punktów na 2. miejscu widnieje nazwisko Zbigniewa Gabrysia i Filipa Natkańca, natomiast podium jedno oczko niżej uzupełniają Tomasz Kasperczyk i Damian Syty.

Filip Nivette: – Wracamy na nasze krajowe podwórko zasiadając w fotelu lidera klasyfikacji generalnej. Po udanym rozpoczęciu sezonu jedynym planem będzie rzecz jasna powiększenie naszej przewagi w punktacji sezonu 2017. W ubiegłym roku mieliśmy w Gdańsku świetne widowisko, więc i tym razem mam nadzieję, że kibice przy oesach nie będą się nudzić. Do zobaczenia!

5. Cenne punkty do zdobycia na szutrowych trasach Rajdu Gdańsk Baltic Cup

Po emocjach pierwszej, asfaltowej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 przyszedł czas na rywalizację na nawierzchni szutrowej. Już dziś oficjalną ceremonią startu w Gdańsku rozpocznie się 14. Rajd Gdańsk Baltic Cup. Ta eliminacja, jako jedyna w RSMP 2017 odbędzie się na luźnej nawierzchni, co gwarantuje kibicom wyjątkowo widowiskowe przejazdy. Do rywalizacji stają 33 załogi, a wśród nich także Jacek Jurecki i Michał Trela reprezentujący BlachDom Plus EvoTech Rally Team. Duet z Bielska-Białej powalczy o punkty wśród samochodów 2WD po raz kolejny w Peugeocie 208 R2, a będzie to debiut tego samochodu na szutrach. Tegoroczna edycja to dwa etapy i w sumie dziesięć odcinków specjalnych. Zwycięzców wyłoni walka na trasie o długości 137 kilometrów.

JJurecki Foto 01

Jacek Jurecki: „Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy w ten weekend znów stanąć do rywalizacji w RSMP. Początek sezonu był dla nas pechowy, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu firm ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester, Blachdom Plus, EvoTech, Eko-Wtór Jakubiec, Albud Okna i Drzwi oraz Iwonex-Bud udało się na czas odbudować naszego Peugeota i jesteśmy w pełni gotowi do walki, a przygoda ze Świdnicy została już tylko wspomnieniem.

Teraz stajemy przed nowym wyzwaniem i odcinkami, które wymagają diametralnej zmiany stylu jazdy. Rywalizacja będzie bardzo widowiskowa, ale dużo bardziej wymagająca. Nie mamy zbyt wielu okazji do zmierzenia się z nawierzchnią szutrową, ale ja lubię takie warunki, więc dla mnie to dobra odmiana.

Będzie to pierwszy start na szutrach w 208-ce, ale mamy za sobą pierwsze testowe kilometry i wszystko wygląda pozytywnie. Przyjechaliśmy do Gdańska mocno zmotywowani, żeby walczyć o jak najlepszą lokatę i punkty. Trzymajcie kciuki za BlachDom Plus EvoTech Rally Team.”

W 14. Rajdzie Gdańsk Baltic Cup duet Jurecki / Trela wspierać będą: Blachdom Plus, EvoTech, Eko-Wtór Jakubiec, Albud Okna i Drzwi, Iwonex-Bud, ASC, Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz Buchti.pl Promotion.

inf.pras.

Poprzedni artykułNowa trasa na Magurze
Następny artykułRok Cup Poland w Bydgoszczy

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

IX SuperOES Kielce – mapa próby

IX Superoes Kielce
IX SuperOES na Torze Kielce już pojutrze! W sobotę 24 września. Pojawiła się mapa próby. Znów będzie...

Toyota Gazoo Racing z nową bronią na Dakar 2022

TOYOTA GAZOO Racing wystawi cztery załogi w nadchodzącym Rajdzie Dakar, który wystartuje 2 stycznia 2022 roku w...

NAJPOCZYTNIEJSZE