poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPiotrowski wygrywa w debiucie w Trofeo di serie

Piotrowski wygrywa w debiucie w Trofeo di serie

Startujący na co dzień w rajdach samochodowych Rafał Piotrowski z powodzeniem przesiadł się do wyścigów i wygrał w swoim debiucie w mistrzostwach Trofeo di serie powered by Moto Truck.

Piotrowski przystępował do sobotniego wyścigu z pole position. Szybciej od niego ruszył Rafał Gawkowski, lecz znalazł się on poza torem w pierwszym zakręcie. Kapitalnym startem popisał się Piotr Ławski. Lider klasyfikacji generalnej był klasą samą dla siebie i wyszedł nawet na prowadzenie w klasyfikacji generalnej łączonego wyścigu klas DN1, DN2 i DN5, z powodzeniem rywalizując z szybszymi samochodami.

Nie dane było mu jednak wygrać, ponieważ otrzymał 25-sekundową karę za wyprzedzanie przy żółtej fladze. Miał o tyle szczęścia, że choć wyścig zakończył się za samochodem bezpieczeństwa, to stawka nie przekroczyła mety razem i spadł tylko na trzecie miejsce.

Gawkowski po trudnym pierwszym okrążeniu zaczął odrabiać straty i do końca wyścigu przebił się na drugą lokatę, ustanawiając po drodze najszybsze okrążenie wyścigu. Nie zdążył jednak dogonić Piotrowskiego przed ogłoszeniem neutralizacji.

Tuż za podium uplasował się startujący z siódmej pozycji Daniel Mikrut, który pokonał Dawida Dziwoka. Na kolejnych pozycjach do mety dojechali Marcin Ganowski i Jarosław Adamiak. Wyścigu nie ukończył Juliusz Syty.

„Bardzo fajna zabawa” – skomentował na mecie Piotrowski. „Pierwszy raz jechałem w wyścigu, więc to dla mnie zupełnie coś nowego. Muszę przyznać, że fenomenalnie się bawiłem. Oczywiście trochę żałuję, że nie byłem teraz na rajdzie z Adrianem, ale odpisałem samochód i tak czasami bywa”.

„Miałem dużo szczęścia, bo Piotrek był szybszy i nie można było go dojść na deszczu, ale dostał karę za jakieś niepotrzebne zachowanie. Jeżeli chodzi o Trofeo di serie i te FIAT-y, to dla mnie super zabawa. Pierwszy raz startowałem w takim poważnym wyścigu. Początek mnie bardzo zaskoczył, bo czterech chłopaków mnie wyprzedziło. Później szukałem przyczepności i bardzo mi pomogło, że Rafał spadł na koniec stawki i nie zdążył mnie dogonić. Na koniec też pomógł mi samochód bezpieczeństwa, więc chyba tak miało być. Plan na jutro, to żeby atakować i przede wszystkim dać z siebie wszystko”.

P Kierowca Okr. Rezultat Strata
1 Rafał Piotrowski 10 27:01,079
2 Rafał Gawkowski 10 27:01,514 + 0,435
3 Piotr Ławski 10 27:23,602 + 22,523
4 Daniel Mikrut 10 27:53,205 + 52,126
5 Dawid Dziwok 10 27:57,616 + 56,537
6 Marcin Ganowski 10 28:00,223 + 59,144
7 Jarosław Adamiak 10 28:06,767 + 1:05,688
NSK Juliusz Syty 6 16:06,048 + 4 okr.
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

Oesowe ściganie na Mazowszu w ramach KJS i SKJS

Przed nami pierwsza jeśli nie jedyna w tym roku impreza na Mazowszu, która odbędzie się na zamkniętych...

Dokładny model Lamborghini Sian FKP 37 z klocków LEGO w skali 1:1 w Warszawie

LEGO po wprowadzeniu Lamborghini Sian FKP 37 jako kolejny model kultowego samochodu z linii LEGO Technic postanowiło...

NAJPOCZYTNIEJSZE

OBRSO

00:45:15