Polacy na Podium Mistrzostw Europy

333

Karol Krupa na otwarcie sezonu FIA EHC w Saint Jean du Gard ( FRA)  odebrał puchary  za trzecie miejsce w Cat. 1 ( samochody z nadwoziem zamkniętym) drugie w Gr. 2. Skoda ubiegłorocznego Mistrza Polski okazała się wolniejsza na trudnej, krętej trasie, ze sporym ( prawie 7% wzniosu) od Porsche 997 GT3R znakomicie dysponowanego Nicolasa Wervera (FRA) który stanął na najwyższym stopniu podium i Luki Gaetania Gaetani ( ITA), również jadącego Porsche GT3R.


Ciekawie przedstawiała się rywalizacja w Gr. 4. Dość niespodziewanie Matija Jurisic z Chorwacji ( Skoda Fabia S 2000), wolniejszy podczas sobotnich podjazdów treningowych od Macieja Serafina, dysponującego 600- konnym Mitsubishi Lancerem, w każdym z podjazdów wyścigowych był szybszy od Gorliczanina o ok. sekundę. Dla Maćka byl to pierwszy start nowym autem,  ie do końca jeszcze poznanym w warunkach wyścigowych. Podobnie Piotr Ilnicki, który zajął trzecie miejsce. Krakowianin wsiadł w tym sezonie do VW Scirocco, znanego ze startów Pumby, który zresztą serwisował we Francji auto i dzielił się swoimi doświadczeniami z obsługi auta, w tym systemu zmiany biegów łopatkami z Piotrkiem. VW nie miało szans w takiej konfiguracji trasy z napędzanymi na. Ztery koła konkurentami.

W Cat.2 bez zaskoczeń. FIA EHC wygrał Christian Merli ( ITA), rekordzista trasy, choć mocno naciskal go drugimw stawce, Joseba Iraola Lanzagorta. Na miejscu trzecim sklasyfikowano dobrze znanego w Polsce Petra Trnkę z Czech.