Polski oddział M-Sportu uruchamia puchar Fiesty Rally3

396
Ford Fiesta Rally3 Evo
Ford Fiesta Rally3 Evo

M-Sport Poland zorganizuje nowy puchar monomarkowy. Fiesta Rally3 Trophy będzie dodatkową klasyfikacją wewnątrz Rajdowych Mistrzostw Europy ERC, której mistrz wystartuje w WRC Rajdzie Europy Centralnej.

Fiesta Rally3 Trophy będzie toczyć się na przestrzeni pięciu rund ERC: Rajdu Węgier, Rajdu Estonii, Rajdu Rzymu, Rajdu Barum oraz Rajdu Śląska. Puchar zakończy się więc trzy tygodnie przed WRC Rajdem Europy Centralnej, gdzie zwycięzca cyklu wystartuje w Fordzie Fiesta Rally3 na koszt M-Sportu.

Do udziału może zgłosić się każdy, niezależnie od wieku i poziomu doświadczenia. Wszyscy zawodnicy będą korzystać z opon Pirelli i paliwa Gulf Race o tej samej specyfikacji, oferowanym startującym ze zniżką. Ponadto, zdobywcy podium każdej rundy Fiesta Rally3 Trophy wygrają odpowiednio 12, sześć i dwie nowe opony Pirelli do wykorzystania w kolejnym rajdzie oraz odpowiednio 300, 150 i 50 litrów paliwa Gulf MSR EVO2.

Zawodnicy mogą korzystać z własnych lub wynajętych samochodów, a M-Sport Poland będzie na miejscu wraz z w pełni zaopatrzonym pojazdem z częściami zamiennymi, ograniczając liczbę elementów, które zawodnicy muszą zabierać ze sobą.

Członek zarządu M-Sport Poland, Maciej Woda, powiedział: „Fiesta Rally3 Trophy to zupełnie nowa seria monomarkowa, która mam nadzieję, pomoże nagrodzić i zachęcić kolejne pokolenie kierowców, których przeznaczeniem jest dojdzie na szczyt naszego sportu”.

„W M-Sport Poland mamy codzienny kontakt z kierowcami. Puchary markowe były kiedyś rdzeniem naszego biznesu i pamiętam dreszcz oraz ekscytację na widok tak wielu utalentowanych kierowców z różnych środowisk. Stało się dla nas oczywiste, że przy takiej popularności, jaką cieszy się Fiesta Rally3, musi istnieć wspierany cykl zawodów, który pomoże nam dostrzec, kogo powinniśmy wspierać w najbliższej przyszłości”.

Aby wystartować w Fiesta Rally3 Trophy, zawodnicy muszą najpierw zarejestrować się w Mistrzostwach FIA ERC3, a następnie zgłosić się do pucharu poprzez M-Sport Poland. Wpisowe wynosi 1500 euro za jedną rundę.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.