środa, 25 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościPrzerwany dwutakt w Świdnicy

Przerwany dwutakt w Świdnicy

W 2021 roku Trabant 601 załogi Wojciech Stawowczyk/Konrad Stawowczyk docierał do mety wszystkich rund Motul HRSMP, w których wystartował krakowski duet. Pech dopadł ich dopiero na inaugurację sezonu 2022.

Błękitna rajdówka z fabryki w Zwickau zadebiutowała w Motul HRSMP podczas 30. Marma Rajdu Rzeszowskiego. Oprócz tego w sezonie 2021 ojciec i syn meldowali się również na metach Rajdu Śląska, Rajdu Świdnickiego-Krause oraz Rajdu Wisły. Konstrukcja inżynierów z NRD nie została opracowana z myślą o dynamicznej, sportowej jeździe, co nie oznacza, że nie można jej nieco poprawić. Pozornie drobną, aczkolwiek znaczącą modyfikacją Trabanta była zmiana w układzie hamulcowym. Lekki dwusuw nie “przepadał” za szybkimi oesami ze względu na mało skuteczne i podatne na “zmęczenie” hamulce, które wymagały od załogi zachowania dużej dozy rozsądku.

– Popracowaliśmy nad hamulcami. Mamy teraz tarczowe, więc dużo łatwiej jest dohamować się do poszczególnych zakrętów – tłumaczy Konrad Stawowczyk, pilot.

W 50. Rajdzie Świdnickim-Krause załoga Stawowczyk/Stawowczyk nie mogła jednak sprawdzić możliwości poprawionych hamulców na wszystkich oesach.

– Na pierwszej niedzielnej pętli walczyliśmy ze sprzęgłem. Nie mieliśmy drugiego i trzeciego biegu. Została tylko jedynka i czwórka – relacjonował Konrad.

Niestety tej awarii nie udało się wyeliminować podczas serwisu i Wojtek Stawowczyk i jego syn musieli wycofać się z dalszej rywalizacji.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Prawy fotel Laskowskiego czeka na kibiców

Jeśli zawsze marzyłeś o przejażdżce samochodem rajdowym, chętnie angażujesz się w akcje charytatywne i wybierasz się na...

Maciej Manejkowski w nowej roli na torze i plany na przyszłość

Maciej Maney Manejkowski w tym roku odłożył kask na półkę i jak cały zespół Avalon zaangażował się...

Wystartował puchar Work Stuff Super S Cup

To już V edycja pucharu, w którym zawodnicy walczą o tytuł Mistrza Polski Super S Cup w...

KJS Rally Mazowsze 2022 – trwają zapisy

Trwają zapisy na Rally Mazowsze 2022, czyli Konkursową Jazdę Samochodem. Jest to jedna z nielicznych imprez tego...

Kanjo night Łódź

Kanjo Nights - Kanjo Night Łódź 2022
Kanjo nights to nie są zwykłe spoty. To nie spędowiska ogłaszane w Internecie, podczas których liczy się...

NAJPOCZYTNIEJSZE