sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościPZM szuka promotora simracingowych Mistrzostw Polski

PZM szuka promotora simracingowych Mistrzostw Polski

PZM rozpisał kolejny przetarg na organizację cyklu simracingowych Mistrzostw Polski. Nowy „promotor” objąłby pieczę nad turniejem w latach 2024-2026. Co ciekawe, Związek otwarty jest zarówno na rajdowe, jak i wyścigowe koncepcje odświeżonej wizji Mistrzostw Polski Digital Motorsport. To drugie podejście do tematu w tym roku , ostatni przetarg nie doprowadził do wyboru „promotora”.

Wiernie cytując oficjalny komunikat, PZM zaprasza do składania ofert na nabycie praw do promocji oraz organizacji zawodów Mistrzostw Polski Digital Motorsport (MPDM) i Pucharu Polski Digital Motorsport (PPDM). Zwycięzca przetargu współpracując z Polskim Związkiem Motorowym weźmie pod swoje skrzydła najważniejszy, simracingowy czempionat w kraju oraz wszelkie związane z nim prawa medialne i marketingowe w latach 2024-2026. Co za tym idzie, będzie też odpowiedzialny za transmisję, promocję w mediach i „obsługę” serii. Co ważne, PZM rości sobie prawo do odrzucenia/wyboru oferty według własnych kryteriów.

Ofertę należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada. Według instrukcji PZM, musi ona zawierać koncepcję organizacji MPDM/PPDM z uwzględnieniem konkurencji sportu samochodowego, wizję rozwoju, potwierdzenie doświadczenia oferenta oraz… cenę, którą potencjalni włodarze przeleją Związkowi za nabycie praw do współorganizacji mistrzostw.

Podobny przetarg organizowano także na początku roku. Nieoficjalnie, ofertę złożyło tylko jedno konsorcjum kilku firm, jednak propozycja nie spotkała się z aprobatą ze strony PZM.

Simracingowy przełom

Organizatorem oraz promotorem MPDM 2022 (rozgrywanych jako Porsche Esports Sprint Challenge Poland) był Ragnar Simulator. Sponsorem tytularnym został rodzimy oddział marki Porsche. Wyścigi rozgrywane były na platformie iRacing, a profesjonalne transmisje na żywo oglądaliśmy na kanałach Eleven Sports. Nasza redakcja była jednym z czołowych partnerów medialnych – relacjonując każdy wyścig oraz podsumowując sezon na łamach papierowego magazynu. MPDM 2022 okazał się wielkim sukcesem medialnym i genialną formą promocji wirtualnej rywalizacji. Po pierwsze, treści związane z cyklem trafiły do aż sześciu milionów odbiorców. Po drugie, oficjalne relacje na żywo oglądało sumarycznie… przeszło półtora miliona widzów! To imponujące liczby, pokazujące potęgę tej dyscypliny.

Tegoroczna batalia Porsche Esports Sprint Challenge Poland nie otrzymała wsparcia PZM. Zawody rozrywane są zatem jako osobny, prywatny czempionat. Nie mniej jednak, skala całego przedsięwzięcia ponownie robi ogromne wrażenie. Pula nagród wynosi aż 34 000 złotych, zwycięzcy otrzymają również specjalne zaproszenie na testy konstrukcji Porsche podczas eventu Porsche on Track na torze Silesia Ring. Zachęcamy Was do spróbowania swoich sił. Informacji i zasady uczestnictwa znajdziecie w obszernej zapowiedzi turnieju.

Szczegóły przetargu oraz wszystkie, techniczne aspekty oferty znajdziecie na stronie PZM. Po więcej nowinek ze świata elektronicznego motorsportu zapraszamy na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!

Jakub Socha
Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

Duda kontra Szafrański – wygrywa Mitsubishi Lancer Grzegorza Dudy

Duda kontra Szafranski - evo subaru
5 sezon programu telewizyjnego Duda kontra Szafrański wygrywa Grzegorz Duda ze swoim Mitsubishi "Evo". Fakt ten wspominamy,...

NAJPOCZYTNIEJSZE