wtorek, 21 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRajd Korsyki: Latvala i Hänninen wypróbują nowego Yarisa WRC na asfalcie

Rajd Korsyki: Latvala i Hänninen wypróbują nowego Yarisa WRC na asfalcie

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team wystartuje 7 kwietnia w Rajdzie Korsyki, 4. rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Będzie to pierwszy rajd tegorocznych rozgrywek, który odbędzie się wyłącznie na asfalcie. Do tej pory kierowcy startujący w WRC mieli do czynienia z pokrytą lodem trasą w górzystym terenie podczas Rajdu Monte-Carlo, jazdą po śniegu w Szwecji i na nawierzchni szutrowej w Meksyku.

wrc_0331_01_l

Bogate i różnorodne doświadczenia zbierane w pierwszym sezonie WRC służą zespołowi TOYOTA GAZOO Racing do dalszego doskonalenia samochodu i intensywnego szkolenia kierowców – Jari-Mattiego Latvali i Juho Hänninena. Choć wygrywanie rajdów nie jest celem zespołu Toyoty w tym sezonie, Jari-Matti Latvala w 3 pierwszych rundach 2 razy stanął na podium (1. miejsce w Rajdzie Szwecji i 2. miejsce w Rajdzie Monte-Carlo) i wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajmuje także Toyota w klasyfikacji producentów.

Rajd Korsyki powrócił do kalendarza WRC w 2015 roku po 6 latach przerwy. Francuskie zawody są znane z wąskich i krętych asfaltowych dróg, którym zawdzięczają nieformalną nazwę „Rajd 1000 zakrętów”. Górzyste odcinki specjalne biegną przez niebezpieczne drogi wzdłuż ścian skalnych po jednej stronie i przepaści po drugiej. Wielokrotnie też zmienia się rodzaj nawierzchni. Chropowaty asfalt i długie oesy powodują, że właściwy dobór opon odgrywa istotną rolę w przygotowaniu zespołów do startu.

wrc_0331_02_l

Siedzibą rajdu jest Bastia, ale linia startu mieści się w stolicy wyspy, Ajaccio. Zawody rozpoczną się w piątek, 7 kwietnia, a zakończą w niedzielę po 10,42-kilometrowym Power Stage w pobliżu Porto Vecchio. Krótki lecz intensywny odcinek specjalny zostanie rozegrany po najdłuższym oesie imprezy – z Antisanti do Poggio di Nazza o długości 53,78 km.

Jari-Matti Latvala wygrał Rajd Korsyki w 2015 roku. Rok wcześniej także zajął pierwsze miejsce w Rajdzie Francji, rozgrywającym się wówczas w Alzacji. Hänninen wystartował na Korsyce w 2008 roku, zajmując pierwsze miejsce w klasie aut produkcyjnych. W ramach przygotowań obaj kierowcy Toyoty odbyli 2 dni testów na francuskiej wyspie na drogach bardzo podobnych do tych, które stanowią trasę rajdu.

wrc_0331_03_l

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

FIA doprecyzuje przepisy po zamieszaniu z Alonso w Dżudzie

Międzynarodowa Federacja Samochodowa potwierdziła, że przed kolejną rundą Grand Prix F1 w Australii, rozwiąże problem w regulaminie,...

Super Sprint Prima Aprilis

Nie, to nie jest żart! Już 1 kwietnia 2023, w Niechobrzu, w gminie Boguchwała, zainaugurowane zostaną Mistrzostwa...

Robert Kubica wybrał filmowego „sobowtóra” To znany aktor

Robert Kubica i Michał "Misiek" Koterski
Robert Kubica właśnie rozpoczął sezon w WEC i znów jest na ustach krajowych i światowych mediów. Dziennikarz...

Pirelli nie będzie już dostawcą opon do F1? FIA rozpisuje nowy przetarg

Pirelli przestanie dostarczać opony dla F1?
Pirelli jest od lat jedynym dostawcą ogumienia dla F1, ale włoska firma może po latach utracić monopol...

Wypadek Nowe Miasto nad Wartą – wszyscy żyją, akcja jak w oszukać przeznaczenie

Oszukać przeznaczenie
Droga krajowa z Poznania do Jarocina zablokowana w Nowym Mieście nad Wartą. Białe auto zjechało na przeciwną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here