czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRogalski wygrywa niedzielne WSMP

Rogalski wygrywa niedzielne WSMP

Robin Rogalski odniósł zwycięstwo w łączonej rundzie Mistrzostw Europy Centralnej FIA CEZ i Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP w niedzielę na Torze Poznań. Kierowca Audi R8 LMS prowadził niemal od startu do mety.

Po wygraniu porannych kwalifikacji, Rogalski wystartował z pole position. Stracił jednak prowadzenie na rzecz Libora Miloty w Mercedesie-AMG GT3, który utrzymywał się na czele przez pierwsze trzy okrążenia. Na czwartym kółku Rogalski odzyskał prowadzenie i od tego momentu już tylko oddalał się od stawki, by przekroczyć linię mety 12 sekund przed swoim czeskim rywalem.

Trzecie miejsce zajął Jędrzej Szcześniak w Lamborghini Super Trofeo, który zwyciężył jednocześnie w dywizji D4 +3500. Jacek Zielonka w Radicalu dywizji D5 +2000, plasując się przed Adrianem Lewandowskim w kolejnym Lamborghini.

Gregor Zsigo w BMW M4 GT3 był szósty, przed Petrem Brecką i Adamem Rzepeckim w pucharowych Porsche. Stanisław Jedliński w Ferrari 488 GT3 i Grzegorz Grzybowski w Porsche 911 GT3 Cup uzupełnili pierwszą dziesiątkę.

Jakub Franek wygrał w dywizji D4 3500 dla samochodów TCR, pokonując Artura Paziewskiego o prawie siedem sekund. Podium uzupełnił Piotr Podoba.

Marcelina Czepiel wygrała swój wyścig w dywizji D4 2000 N/A. W D4 2000 triumfował Artur Rowiński, w DN2 Mateusz Ciesiółka, w D4 1400 Mateusz Tabaka, a w DN1 Mieszko Matuszyk.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

SuperOES Tor Łódź 07.08.2022 – wyniki

SuperOES Tor Łódź 07-08-2022 wyniki
SuperOES Tor Łódź znów w akcji! 7 sierpnia zorganizowana została wakacyjna runda na usytuowanym w podłódzkiej Kiełminie...

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

NAJPOCZYTNIEJSZE