Rotax ścigał się w Bydgoszczy. Znów kilka wykluczeń

Rotax
fot. Joanna Lenart (Shotsport)

W miniowy weekend w Bydgoszczy kierowcy Rotax rozegrali trzecią rundę serii pucharowej. Z nieco mniejszą frekwencją niż w poprzednich dwóch odsłonach i z kilkoma kolejnymi wykluczeniami. Zmienił się lider kategorii juniorskiej. W pozostałych klasach bez zmian na czele klasyfikacji generalnej.

Rywalizacji w Bydgoszczy, która w miniony weekend została nietypowo rozegrana w sobotę i niedzielę (na bydgoskim torze od lat weekendy wyścigowe w kartingu rozgrywane są w piątek i sobotę), towarzyszyła wspaniała atmosfera i pogoda. Walka o punkty była niezwykle wyrównana, co przełożyło się na widowiskowość wyścigów. Podobnie jak w Słomczynie sędziowie nałożyli na kilku zawodników wykluczenia z wyścigów, ale nie były to jednak wykluczenia z całych zawodów.

W klasyfikacji generalnej kategorii juniorskiej mamy zmianę na pozycji lidera. Po zwycięskim weekendzie pałeczkę przejął Aleksander Horodyński (JR Racing), który przejął prowadzenie. W pozostałych klasach bez zmian. Wśród najmłodszych, w Micro Max wygrał Borys Piotrowski (Bambini Racing), a liderem klasyfikacji jest Michał Zając (Bambini). W Mini Max wciąż liderem jest Aleksander Rogowski (KRK Racing), który wygrał również rundę w Bydgoszczy.

W kategoriach seniorskich Senior Max i DD2 Max liderzy klasyfikacji generalnej również się nie zmienili. W Senior Max prowadzi Kacper Turoboyski (Bambini), choć zwyciężył w Bydgoszczy Tomasz Ibsen (KRZ Motorsport), a w DD2 Max zwycięstwo zaliczył Dawid Maślakiewicz (46Team), natomiast wciąż prowadzi David Aulejtner (Wyrzykowski), tym razem drugi na mecie rundy. W Bydgoszczy zabrakło natomiast Sławomira Murańskiego, który nie stawił się na zawodach.

Kolejna odsłona serii Rotax Max Challenge Poland odbędzie się w czeskim Trzyńcu na przełomie czerwca i lipca.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w Bydgoszczy:
Micro Max – Borys Piotrowski
Mini Max – Aleksander Rogowski
Junior Max – Aleksander Horodyński
Senior Max – Tomasz Ibsen
DD2 Max – Dawid Maślakiewicz
DD2 Masters – Daniel Zając