piątek, 24 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSilna obsada 3. Głubczyce Rally drugiej rundy Marten Tarmac Masters

Silna obsada 3. Głubczyce Rally drugiej rundy Marten Tarmac Masters

Wirtualna lista zgłoszeń drugiej rundy cyklu Marten Tarmac Masters zapełnia się w oka mgnieniu. W ciągu zaledwie jednego dnia ponad 150 załóg zgłosiło swoją chęć startu w Głubczycach (woj. Opolskie).

Organizator opublikował nie tylko listę zgłoszeń, ale i harmonogram 3. Głubczyce Rally drugiej rundy Marten Tarmac Masters. Główna część rywalizacji będzie składała się tradycyjnie z sześciu odcinków specjalnych natomiast dzień wcześniej wystartuje prolog w stylu próby KJS-owej.

Na starcie 3. Głubczyce Rally pojawią się Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski w Hyundaiu i20 R5 natomiast w Skodzie Fabii Evo 2021 pojedzie Adrian Chwietczuk z Jarkiem Baranem. Peugeota 208 R2 na Opla Adama zamieni Damian Łata, a pecha spróbuje poskromić Grzegorz Bonder w Peugeocie 208 Rally4.

Debiut Amic Rally Team 

Za kierownicą Forda Fiesty Rally3 zadebiutuje Agnieszka Załęcka z Mateuszem Pawłowskim. Również do konstrukcji polskiego oddziału M-Sportu wsiądzie Łukasz Byśkiniewicz, który rozpoczął nowy sezon od triumfu w klasie PRO 1 na trasach w okolicach Nowej Rudy.

Foto: Piotr Puchalski

W klasie Rally4 nie zabraknie takich zawodników jak Szymon Cieślak, Balbina Gryczyńska, Krzysztof Dominik czy też Ryszarda Kózki, który mimo awarii Fiesty zaliczył pierwszy start w samochodzie nowej kategorii 2WD.

Foto: Maciej Niechwiadowicz

Do grona kierowców korzystających z samochodów klasy R2 dołączy nie obecny na pierwszej rundzie Tomasz Fliśnik. Szeregi stawki PRO 2 zasili także Michał Kujawa, który zaliczył wypadek na oesie „Pies na dachu”. Stanie on do walki o lepszy wynik w majowej eliminacji Marten Tarmac Masters.

Foto: Piotr Puchalski

Na odcinkach pierwszej rundy Tarmac Masters zabrakło auta specyfikacji Proto – zmieni się to w Głubczycach. Fordem Fiesta Proto wystartuje Jerzy Suder natomiast debiut w Mitsubishi Lancerze Evo IX zaliczy kierowca zespołu N4 Motorsport, czyli Tomasz Żbikowski.

Przypomnijmy również o fakcie możliwego powrotu SuperKjs-u do rywalizacji w Marten Tarmac Masters. Udział zawodników nielicencjonowanych będzie zależny od obostrzeń, które będą obowiązywały w terminie 8-9 maja.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Votum pamięci Agnieszki Pyry – zbiórka trwa!

Rajdowa brać kolejny raz pokazała dowód swojego braterstwa i jedności. Zbiórka będąca hołdem dla tragicznie zmarłej Agnieszki...

Maciej Cywiński powraca do SuperCars na finałową rundę

Na koniec sezonu Mistrzostw Polski Rallycross będziemy mieć  nie lada niespodziankę w klasie SuperCars. Po prawie dwóch...

Polak zaproszony do Richard Mille Young Talent Academy

Jeden z polskich kartingowców został zaproszony do udziału w czwartej edycji Richard Mille Young Talent Academy. Z...

Rekordziści północnej pętli Nürburgring. Oto najszybsze auta w 2021 roku

Nowym rekordzistą "Green Hell" jest Porsche 911 GT2 na podzespołach Manthey-Racing, które wykręciło kosmiczne 6:38.84! Ale czy...

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2021 AFTERMOVIE

AUTO MOTO SHOW Toruń 2021 to event, gdzie prezentowały się różne oblicza motoryzacji, ale było na nim...

NAJPOCZYTNIEJSZE