wtorek, 21 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSilna obsada 3. Głubczyce Rally drugiej rundy Marten Tarmac Masters

Silna obsada 3. Głubczyce Rally drugiej rundy Marten Tarmac Masters

Wirtualna lista zgłoszeń drugiej rundy cyklu Marten Tarmac Masters zapełnia się w oka mgnieniu. W ciągu zaledwie jednego dnia ponad 150 załóg zgłosiło swoją chęć startu w Głubczycach (woj. Opolskie).

Organizator opublikował nie tylko listę zgłoszeń, ale i harmonogram 3. Głubczyce Rally drugiej rundy Marten Tarmac Masters. Główna część rywalizacji będzie składała się tradycyjnie z sześciu odcinków specjalnych natomiast dzień wcześniej wystartuje prolog w stylu próby KJS-owej.

Na starcie 3. Głubczyce Rally pojawią się Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski w Hyundaiu i20 R5 natomiast w Skodzie Fabii Evo 2021 pojedzie Adrian Chwietczuk z Jarkiem Baranem. Peugeota 208 R2 na Opla Adama zamieni Damian Łata, a pecha spróbuje poskromić Grzegorz Bonder w Peugeocie 208 Rally4.

Debiut Amic Rally Team 

Za kierownicą Forda Fiesty Rally3 zadebiutuje Agnieszka Załęcka z Mateuszem Pawłowskim. Również do konstrukcji polskiego oddziału M-Sportu wsiądzie Łukasz Byśkiniewicz, który rozpoczął nowy sezon od triumfu w klasie PRO 1 na trasach w okolicach Nowej Rudy.

Foto: Piotr Puchalski

W klasie Rally4 nie zabraknie takich zawodników jak Szymon Cieślak, Balbina Gryczyńska, Krzysztof Dominik czy też Ryszarda Kózki, który mimo awarii Fiesty zaliczył pierwszy start w samochodzie nowej kategorii 2WD.

Foto: Maciej Niechwiadowicz

Do grona kierowców korzystających z samochodów klasy R2 dołączy nie obecny na pierwszej rundzie Tomasz Fliśnik. Szeregi stawki PRO 2 zasili także Michał Kujawa, który zaliczył wypadek na oesie „Pies na dachu”. Stanie on do walki o lepszy wynik w majowej eliminacji Marten Tarmac Masters.

Foto: Piotr Puchalski

Na odcinkach pierwszej rundy Tarmac Masters zabrakło auta specyfikacji Proto – zmieni się to w Głubczycach. Fordem Fiesta Proto wystartuje Jerzy Suder natomiast debiut w Mitsubishi Lancerze Evo IX zaliczy kierowca zespołu N4 Motorsport, czyli Tomasz Żbikowski.

Przypomnijmy również o fakcie możliwego powrotu SuperKjs-u do rywalizacji w Marten Tarmac Masters. Udział zawodników nielicencjonowanych będzie zależny od obostrzeń, które będą obowiązywały w terminie 8-9 maja.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Robert Kubica wybrał filmowego „sobowtóra” To znany aktor

Robert Kubica i Michał "Misiek" Koterski
Robert Kubica właśnie rozpoczął sezon w WEC i znów jest na ustach krajowych i światowych mediów. Dziennikarz...

Pirelli nie będzie już dostawcą opon do F1? FIA rozpisuje nowy przetarg

Pirelli przestanie dostarczać opony dla F1?
Pirelli jest od lat jedynym dostawcą ogumienia dla F1, ale włoska firma może po latach utracić monopol...

Wypadek Nowe Miasto nad Wartą – wszyscy żyją, akcja jak w oszukać przeznaczenie

Oszukać przeznaczenie
Droga krajowa z Poznania do Jarocina zablokowana w Nowym Mieście nad Wartą. Białe auto zjechało na przeciwną...

Kierowca Arteona usłyszał surowy wyrok. Nie pomógł poszkodowanym i uciekł

Kierowca Volkswagena Arteona usłyszał wyrok
Kierowca Arteona usłyszał wyrok w głośnej sprawie przed olsztyńskim sądem. Mężczyzna został obwiniony o spowodowanie groźnej kolizji...

Alpine A110 San Remo 73 dostępne w Polsce. Tylko 200 sztuk

Alpine A110 San Remo 73 w Polsce
Alpine A110 San Remo 73 to specjalna wersja sportowego modelu francuskiej marki. Samochód powstał, aby uświetnić 50....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here