Tarmac Masters 4. Rally Radków – crashes & action

Sezon 2022 Tarmac Masters dobiegł końca. Tegoroczną kampanię zwieńczył 4. Rally Radków. W sieci pojawiły się już kompilacje najciekawszych momentów.

Tradycyjnie dla całej serii Tarmac Masters, lista startowa 4. Rally Radków pękała w szwach. Swój udział potwierdziło ponad 70. załóg, nie zabrakło też prawdziwych, rajdowych gwiazd. Do walki o triumf włączyli się między innymi pretendent do tytułu RSMP, Grzegorz Grzyb i gość zza granicy, Łotysz Martin Sesks. Ostatecznie zwycięzcą imprezy został Polak, który w duecie z Tomaszem Borko pokonał rywala o blisko minutę. Najwięcej emocji w RO przyniósł pojedynek o mistrzostwo w grupie PRO1. Szansę na upragnione złoto miały aż trzy duety – Równiatka/Habuda, Sękowski/Pochroń oraz Kaczorowski/Jamroziak. Ci ostatni pogrzebali szanse już na początku rajdu, wypadając z trasy niszcząc samochód na jednym ze słupów. Choć żółto-błękitne BMW M3 Artura Sękowskiego okazało się bezkonkurencyjne, przewaga Równiatki z poprzednich rund pozwoliła mu na upragnione zwycięstwo w obecnym sezonie.

Zobacz też: Tarmac Masters 4. Rally Radków – wideo z testów

W kategorii SKJS najszybsi okazali się Artur Małyszewicz i Aleksandra Piekarska, którzy to wyprzedzili rywali z klasy TM1, duet Żurawek/Jurasik, o około 10 sekund. „Pudło” w gminie Radków uzupełniła załoga Peugeota 106 – Patryk Olbryś/Mateusz Sompolski (+46 sekund).

Wszystkie informacje o Tarmac Masters znajdziecie naturalnie na oficjalnej stronie turnieju. Oficjalne wyniki z podziałem na klasy dostępne są w dedykowanej aplikacji Rally Control.