Jest koniec roku 2011, to wtedy w głowie pojawia się pomysł wydania gazety związanej z motorsportem. Wtedy też rozpoczynają się poszukiwania osób, które byłyby częścią tego projektu i członkami pierwszej redakcji – na początku gazety Rally, a później magazynu RALLY and RACE.

Krzysztof Czechak – redaktor naczelny – opowiada o początkach magazynu:

Projekt… marzenia…

Z początkiem 2012 roku udało się przekuć marzenia w realne plany, wtedy to machina  ruszyła pełną parą. Początkowo w mocno okrojonym składzie ale finalnie daliśmy radę i tak powstał pierwszy numer „RALLY Magazyn Rajdowy”. Niestety, z przyczyn formalnych nie udało nam się wejść do sieci dystrybucji, dlatego szukaliśmy innych sposobów by dotrzeć do potencjalnych czytelników. I tutaj warto zaznaczyć – dzięki uprzejmości wielu organizatorów imprez, mogliśmy wędrować z naszym prowizorycznym stoiskiem i sprzedawać magazyn podczas zawodów. Na wszystkich zawodach, które mieliśmy okazję odwiedzić był zawsze osobiście Krzysiek. Może dzięki temu ten projekt, mimo trudności dalej się rozwijał, bo setki, a nawet tysiące rozmów z zawodnikami dały mu wiatr w żagle i tylko utwierdziły w przekonaniu, że wraz grupą pasjonatów obrali dobry kierunek.

Po kilku wydaniach, przeszliśmy małą rewolucję i zmieniliśmy nazwę na taką, która lepiej oddawała to o czym piszemy i co nas interesowało. Premiera pierwszego numeru pod nazwą „RALLY magazyn rajdowy” to 28-29 kwietnia 2012 roku na torze w Poznaniu, podczas 1 i 2 rundy WPP czyli wyścigowego pucharu polski.

Budżet

Zapytacie pewnie skąd budżet na takie przedsięwzięcie? I tu trzeba wyjaśnić, że ten dość szalony pomysł Krzyśka realizowany jest od początku za pomocą jego prywatnego budżetu. I wtedy, i dziś pracuje on na etacie, a dodatkowo zajmuje się robieniem tego co sprawia mu najwięcej przyjemności i napędza do działania – motorsportem i to nie tylko w wydaniu Rally and Race, ale także jako czynny zawodnik startujący w zawodach.

Misja

Większość miejsca w gazecie poświęcamy na imprezy i zawodników, którzy biorą udział w imprezach bez rangi mistrzowskiej – reszta to mistrzostwa krajowe i międzynarodowe. Dlaczego właśnie tak? Chcemy wspierać i pomóc zawodnikom i organizatorom właśnie tych mniejszych imprez, amatorskich, tam gdzie każdy kiedyś zaczynał. Od samego początku celem nr 1. naszego magazynu miało być wsparcie dla tej grupy ludzi, o których duże media rzadko pisały. Ten cel przez 9 lat nadal się nie zmienił.

Tak jak już wcześniej obiecaliśmy, w najbliższym czasie przedstawimy wam bliżej historię naszego magazynu począwszy od 2012 do 2021 roku.

Uwaga konkurs, reguły w nagraniu. Zdjęcia prosimy podsyłać w komentarzu na FB z postem rocznicowym lub na email redakcja@rallyandrace.pl. Konkurs trwa do 10 maja do godz. 24:00.