Udany weekend Klimka w Maluch Trophy

Fot. Tomasz Kubiak

Oskar Klimek zgarnął komplet punktów za wygranie obu wyścigów Maluch Trophy na Słowacji w dywizji 2. Aktualny mistrz powrócił tym samym do walki o tytuł, zmniejszając swoją stratę w tabeli do 32 punktów.

Choć Klimek był jedynym przedstawicielem najszybszej dywizji Maluch Trophy, nie prowadził od startu do mety. Na początku drugiego okrążenia wyprzedził go Mirosław Janduła, lecz cieszył się pozycją lidera tylko na chwilę, zanim Klimek odebrał mu pozycję i od tego momentu pewnie już jechał po pierwsze miejsce spośród wszystkich Maluchów.

Janduła drugi dzień z rzędu triumfował w dywizji 1, pokonując plasującego się przed nim w tabeli punktowej Bartosza Wilka. Ten wyjechał ze Słowacji z zaledwie 6-punktową stratą do prowadzącego Grzegorza Sochy, który w niedzielę stanął na najniższym stopniu podium. Jan Lewandowski zajął czwarte miejsce.

Sensacyjne rozstrzygnięcie miało miejsce w dywizji 0. Lider klasyfikacji generalnej Jacek Chojnacki nie dojechał do mety, a jego główny rywal w walce o tytuł Marek Kurzętkowski odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Objął tym samym 14-punktowe prowadzenie nad aktualnym Mistrzem Polski. Drugi na mecie zameldował się Piotr Małycha, a podium uzupełnił Rafał Żubrowicz, finiszujący przed Jarosławem Matuszakiem.

Maluch Trophy to jedyny cykl WSMP, w którym do końca sezonu pozostały cztery okazje do punktowania. Przed ostatnimi wyścigami w Poznaniu kierowcy będą rywalizować na trasie Wyścigu Górskiego Szczawne w dniach 15-17 września.