Utrzymać pozycję lidera!

Michał Broniszewski wystartuje w nadchodzący weekend w drugiej rundzie Blancpain Sprint Series, aby bronić pozycji lidera punktacji łącznej serii Blancpain w klasyfikacji Pro Am Cup. Polski kierowca weźmie udział aż w czterech wyścigach, w dodatku dwoma różnymi samochodami, wystawionymi jak zwykle przez szwajcarski zespół Kessel Racing.

1516 15 136

– Dwie pierwsze rundy tegorocznej serii Blancpain były dla mnie bardzo udane – powiedział Michał Broniszewski. – W Misano i Monza zdobyłem 59 na 60 możliwych punktów w klasyfikacji Pro Am i chyba trochę niespodziewanie nawet dla samego siebie jestem zdecydowanym liderem punktacji! Jestem pod wrażeniem znakomitej obsady wyścigów. W Brands Hatch zgłoszonych jest 37 załóg, zresztą niemal w każdej rundzie startuje maksymalna dopuszczona liczba samochodów. Na tak krótkim i wąskim torze, jak Brands Hatch może to być dużym problemem, podobnie jak niepewna pogoda. Trzeba będzie wykazać się dużym rozsądkiem, aby ukończyć wyścigi i utrzymać pozycję lidera. Nie można podejmować zbyt wielkiego ryzyka – to strategia na tę sobotę i niedzielę. Czeka mnie wyjątkowo pracowity, ale i niesamowicie ekscytujący weekend. To będzie nie tylko jazda na pełnych obrotach, ale przede wszystkim baczne obserwowanie poczynań rywali na torze.

W dwóch wyścigach serii sprinterskiej Michał Broniszewski pojedzie samochodem Ferrari 488 Italia, a jego zmiennikiem będzie Włoch Giacomo Piccini.

1516 37 6

Warszawski kierowca podejmie w ten weekend dodatkowe wyzwanie. Oprócz wyścigów Blancpain Sprint Series weźmie udział w dwóch wyścigach Blancpain Sports Club – serii towarzyszącej dla kierowców dżentelmenów, którzy startują pojedynczo w dwóch krótszych wyścigach, trwających odpowiednio 25 i 40 minut.

– W tej serii pojadę ubiegłorocznym modelem 458 Italia GT3 – kontynuuje Michał Broniszewski. – Na liście zgłoszeń jest wielu bardzo dobrych kierowców i nie będzie łatwo o czołowe miejsca. W tej serii dopuszczone są także samochody kategorii GT2 i była przymiarka do startu takim samochodem, ale wraz z zespołem doszliśmy do wniosku, że ubiegłoroczny 458 będzie optymalnym rozwiązaniem.

– Seria sprinterska Blancpain przypomina nieco formatem serię GT Open, w której startowałem z sukcesami przez wiele lat, ale stoi na znacznie wyższym poziomie. Konkurencja jest dużo mocniejsza, na torze znacznie więcej samochodów, a tempo ścigania niewiarygodne.

– Tor Brands Hatch nie należy do moich ulubionych obiektów. Jest wąski, szybki i niezbyt bezpieczny. Nie ma miejsca na najmniejszy nawet błąd. Czeka mnie bardzo dużo jeżdżenia. Treningi i kwalifikacje obu serii w sobotę i łącznie cztery wyścigi w dwa dni – to naprawdę dużo jak na jeden weekend.

1516 39 36

Punktacja łączna serii Blancpain Pro Am Cup po dwóch rundach

1 Michal Broniszewski 59 pkt

2 Giacomo Piccini 34

3 Andrea Rizzoli         25

3 Alessandro Bonacini         25

4 Morgan Moullin-Traffort   22

4 Jean-Luc Beaubelique   22

5 Maxime Martin   21

5 Matias Henkola 21

6 Lorenzo Bontempelli       19

6 Giancarlo Fisichella     19

6 Ishikawa Motoaki       19

 

* * * * *

Z przyjemnością odpowiemy na ewentualne pytania skierowane na adres mailowy: mbracingpoland@gmail.com.

 

——————–

 1516 45 103

Kim jest Michał Broniszewski?

43-letni polski kierowca wyścigowy. Mieszka w Warszawie. Żonaty, troje dzieci (dwie córki i syn). W wyścigach startuje od 2006 roku. Rozpoczynał swą karierę od startów w Ferrari Challenge. W roku 2009 zdobył tytuł mistrzowski w kategorii GTS serii International GT Open. W styczniu 2011 zajął drugie miejsce w prestiżowym wyścigu 24h w Dubaju. W 2015 roku zajął drugie miejsce w końcowej klasyfikacji kategorii Pro Am bardzo mocno obsadzonej Blancpain Endurance Series. Ma na swym koncie wiele zwycięstw w różnych klasach i seriach. Jest pierwszym Polakiem, który wygrał wyścig na legendarnym torze Monza. Więcej informacji: www.broniszewski.com.