Wyka wygrywa pierwszy wyścig 318is Cup PL

Lider klasyfikacji generalnej 318is Cup PL Karol Wyka wygrał pierwszy wyścig finałowej rundy sezonu 2021 na Torze Poznań. Pokonał on ubiegłorocznego mistrza Marcina Lemperta, który po opuszczeniu kwalifikacji startował z końca stawki.

Wyka utrzymał prowadzenie po starcie z pole position, a ruszający obok niego Karol Mirowski nie dojechał nawet do mety pierwszego okrążenia. Z wyścigu wycofać się musiał także Artur Lempert, a reszta stawki ustawiła się za samochodem bezpieczeństwa.

Na zamieszaniu na starcie skorzystał startujący gościnnie Wojciech Smorawiński, który przesunął się na drugą lokatę. Po wznowieniu wyścigu wyprzedził go jednak Michał Całek, a Smorawiński wkrótce zaczął tracić kolejne pozycje. Z czołówki wypadli także Rafał Kazana i Szymon Nowak, którzy musieli zjechać do boksów na kary drive-through.

Do przodu w szybkim tempie przesuwał się natomiast Marcin Lempert, który już pierwsze okrążenie ukończył siedem pozycji wyżej niż wystartował, a do czasu piątego okrążenia przebił się na drugie miejsce i rozpoczął odrabianie 4-sekundowej przewagi wypracowanej przez Wykę.

Mistrz Polski zbliżył się na mniej niż 2,5 sekundy, lecz wtedy Wyka podkręcił tempo i podwoił tę różnicę, odnosząc pewne zwycięstwo. Lempert musiał zadowolić się drugim miejscem, a najniższy stopień podium przypadł Marcinowi Wydrze.

Andrej Skrzek był czwarty, a Całek ze Smorawińskim do samego końca rywalizowali o piątą lokatę – różnica pomiędzy nimi wyniosła 0,634 sekundy. Jeszcze bardziej zacięta była walka o siódmą lokatę – tu Krzysztof Kopka pokonał Annę Bigos o 0,164 sekundy. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Tomasz Dziurzyński i Szymon Nowak.