Zentner i Marcinkiewicz wygrywają trzecią rundę MPE

Adam Zentner i Maciej Marcinkiewicz zdominowali piątkowy wyścig trzeciej rundy Mistrzostw Polski Endurance na Torze Poznań. Kierowcy Radicala SR3 RSX pięciokrotnie zdublowali stawkę.

Zentner wystartował z pole position i od samego początku zaczął rozwijać przewagę, by w połowie wyścigu oddać samochód w ręce Marcinkiewicza. Ten dokończył dzieła, a obaj przejechali łącznie 72 okrążenia w wyścigu, który odbył się bez żadnej interwencji samochodu bezpieczeństwa.

Drugie miejsce zajęli Filip i Tomasz Zagórscy w Hondzie Civic Type R, którzy wygrali w klasyfikacji D4 3500. Dywizja D4 2000 padła łupem Przemysława Silskiego i Piotra Imbierowicza w BMW E36, którzy pokonali Macieja Łaszkiewicza i Aleksandra Robaka oraz Andrzeja Skrzeka i Borysa Bajorskiego.

Startujący z alei serwisowej Radosław Wojdyna i Wiktoria Rozenek triumfowali w dywizji D4 1400 w MINI One R56, pokonując siostrzany samochód Piotra Podoby i Łukasza Lewandowskiego.

Pomiędzy tymi załogami finiszowali liderzy klasy Super S Cup – tutaj swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie świętowali Tomasz Pawlaczyk i Adam Nojman, pokonując liderów klasyfikacji generalnej Adama Karkuszewskiego i Grzegorza Stępnia o niecałe 7 sekund. Dodatkowy postój związany z usterką techniczną spowodował, że startujący z pole position Adam Dębicki i Damian Stachowiak finiszowali na ostatniej pozycji.