Avalon EXTREME – ekstremalna podróż na biegun Sebastiana Luty – sparaliżowanego kierowcy wyścigowego

Sebastian Luty  – 95% sparaliżowany kierowca wyścigowy testuje nowe auto. W ramach treningu pod koniec lutego 2020 udaje się w podróż na daleką północ, aby w ekstremalnie ciężkich warunkach sprawdzić auto i siebie – 200 km jadąc bokiem po 1 m grubości lodzie zamarzniętego jeziora w Szwecji? Brzmi dość EXTREME? Wszystko będzie miało miejsce w ramach imprezy ICE DRIFT.

Ogólnie ICE Drift to petarda jazda i najlepszy trening kontroli nad samochodem. Jeździmy po torach przygotowanych na zamarzniętych jeziorach. Szwecja i Finlandia mają do tego najlepsze warunki. Ogólnie Północne kraje to wylęgarnia rajdowych talentów  – KOMENTUJE LUTY

Avalon EXTREME wraz ze swoimi ambasadorami podejmuje szereg ekstremalnych aktywności, takich jak trening w Szwecji czy np. kampania EXTRA sprawni – Prawdziwy sport jest jeden. Ideą kampanii jest walka z aktualnym wizerunkiem osób z niepełnosprawnościami w Polsce. W kampanii wzięli udział ambasadorzy projektu – Sebastian Luty i Szymon Klimza oraz profesjonalni sportowcy tacy jak Krzysztof Hołowczyc i Akop Szostak.
– Od lat obserwuję i wspieram Avalon EXTREME i dokonania jej ambasadorów. Ich niesamowity hart duchu, siła oraz wytrzymałość są zarówno dla mnie, jak i dla wielu innych osób, ogromną inspiracją i zasługują na podziw. Udział w kampanii to ogromny zaszczyt i świetna okazja, aby pokazać społeczeństwu, że warto kibicować sportowcom z niepełnosprawnościami i ich doceniać, gdyż robią niesamowite rzeczy. Sport jest wspaniałym ogniwem, który nas wszystkich łączy – podsumowuje Krzysztof Hołowczyc.
Kampania społeczna EXTRAsprawni ma na celu pokazać jedną, wspólną twarz sportu i przekonać, że sportowców z niepełnosprawnościami oraz tych w pełni sprawnych więcej łączy niż dzieli.

inf.pras.