Bartosz Paziewski przed szansą zdobycia mistrzostwa Audi Sport Seyfarth R8 LMS Cup 2018

Najmłodszy w stawce Bartosz Paziewski walczy o pierwsze w historii mistrzostwo serii Audi Sport Seyfarth R8 LMS Cup. Finałowa eliminacja odbędzie się w weekend 7-9 września na legendarnym torze Nurburgring.


Mistrzostwa Audi Sport Seyfarth R8 LMS Cup dobiegają końca. Finałowa runda nowej serii towarzyszącej DTM zostanie rozegrana na kultowym torze Nurburgring. Kierowcy nie będą jednak ścigać się po ponad 20-kilometrowej Północnej Pętli, a na torze GP o długości 5,148 km wybudowanym na potrzeby Grand Prix Formuły 1. Zapowiada się niezwykle ekscytujący weekend wyścigowy.
Bartosz Paziewski jest najmłodszym, zaledwie 16-letnim kierowcą wyścigowym, a już rywalizuje o najwyższe trofea w tak wymagających zawodach jak Audi R8 LMS Cup. W klasyfikacji Junior prowadzi przed zdolną węgierką Vivien Keszthelyi dwoma punktami i mistrzostwo ma na wyciągnięcie ręki. Natomiast w klasyfikacji generalnej pucharu Bartosz zajmuje 3. miejsce tuż za Guido Heirichem i Krisem Heidornem. Nadal ma wielkie szanse triumfować i sięgnąć po najwyższym stopień podium w pierwszej edycji zmagań Audi R8 LMS Cup.


Wyścigi samochodowe są jednak pełne zwrotów akcji. Wydarzyć może się wszystko, dlatego nie należy układać żadnych scenariuszy. Pechowa runda na torze Brands Hatch pokazała, że mimo dobrego tempa, można nie ukończyć zmagań z powodu zwykłego pecha. Miejmy nadzieję, że limit złych doświadczeń został wykorzystany i na Nurburgring Bartosz Paziewski będzie mógł skupić się na szybkiej, powtarzalnej i efektywnej jeździe.

Bartosz Paziewski: „Przede mną tak naprawdę najważniejszy wyścig w sezonie. Finał rozegra się na Nurburgring, na którym miałem okazję startować rok temu w pucharze Clio Cup, ale w innej krótszej konfiguracji. Dlatego tak naprawdę to kolejny nowy dla mnie obiekt. Nie nastawiam się na żaden wynik. Marzę o tym, aby auto prowadziło się jak po szynach i nie spotkał mnie żaden pech. Ja dam z siebie wszystko i zaprezentuje się z jak najlepszej strony, aby kibice mieli co wspominać po zakończonym sezonie. Trzymajcie za mnie kciuki!”


Ostatnia runda Audi Sport Seyfarth R8 LMS Cup rozpocznie się w piątek 7 września od dwóch półgodzinnych sesji treningowych o godz. 14:00 oraz 15:55. Następnego dnia w sobotę stawka pojawi się na starcie do kwalifikacji o godz. 9:29, a pierwszy wyścig został zaplanowany na godz. 15:15. W niedzielę zawodnicy zmierzą się z takim samym scenariuszem: kwalifikacje o godz. 9:20 , a wyścig 2 o 16:45. Wyścigi serii Audi Sport Seyfarth R8 LMS Cup można oglądać na żywo na ofcijalnym proflu na Facebooku: htps://www.facebook.com/AudiR8Cup/

Więcej informacji o Bartoszu Paziewskim:
htp://wwww.bartoszpaziewski.com/
htp://www.facebook.com/paziewskibartosz
ofce@bartoszpaziewski.com