Colin ponownie na podium

  • Jakub „Colin” Brzeziński drugiego dnia rywalizacji w 50. Rajdzie Dolnośląśkim unika problemów technicznych i kończy piątą rundę mistrzostw Polski na drugim miejscu
  • Załoga GO+Cars ColinTeam w składzie Jakub „Colin” Brzeziński/Jakub Gerber pokonała dziś sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 72 kilometrów
  • Brzeziński dopisał do swojego konta dodatkowe trzy punkty za zwycięstwo na kończącym rywalizację Power Stage na ulicach Kłodzka

dolnoslaski   

              Załoga GO+Cars ColinTeam w składzie Jakub „Colin” Brzeziński/Jakub Gerber dojeżdża do mety 50. Rajdu Dolnośląskiego, choć podobnie jak pierwszego dnia nie obyło się bez przeszkód. Tym razem samochód spisywał się bez zarzutu, jednak tuż przed rozpoczęciem finałowego Power Stage, na odcinku Ścinawka 2 Grzegorz Grzyb uderzył w słomianą balę, a jadący za nim Brzeziński zatrzymał się, dopełniając wszelkich obowiązków w postaci przeprowadzenia procedury SOS. Na szczęście nie doszło do żadnego poważnego incydentu – jedynym poszkodowanym był pracownik zabezpieczający odcinek, jednak nie stało się mu nic groźnego. Start do jedenastego odcinka specjalnego został wstrzymany, a pozostałe załogi udały się na Power Stage trasą alternatywną.

dolnoslaski1
Dzisiejsze zmagania Jakub „Colin” Brzeziński rozpoczął od drugiego miejsca na siódmym odcinku specjalnym Kolonia Gaj (15,10 km), tracąc jedynie 3,4 sekundy do zwycięzcy rajdu Filipa Nivette. Na ósmym oesie Colin znów zameldował się w ścisłej czołówce, tracąc 1,3 sekundy do najszybszego Zbyszka Gabrysia i zajmując trzecią pozycję. OS 9 i OS 10 Radkowska Perła przebiegł dla Colina w podobnym tonie, gdyż zawodnik GO+Cars ColinTeam zdołał zameldować się na mecie w czołowej trójce.
Piąta runda tegorocznych mistrzostw Polski przechodzi już powoli do historii. „Colin” utrzymał swoją pozycję wicelidera więc walka o tegoroczne mistrzostwo Polski nadal jest otwarta.

dolnoslaski2
Finał mistrzostw Polski należy jednak do odległej przyszłości, gdyż już jutro Jakub „Colin” Brzeziński i Jakub Gerber rozpoczną podróż do hiszpańskiego Salou, gdzie przystąpią do kolejnej rundy cyklu Drive DMACK Fiesta Trophy w towarzystwie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Jakub „Colin” Brzeziński: – Jesteśmy po Rajdzie Dolnośląskim, który był bardzo ciekawy i niesamowicie ekscytujący. Walka o czołowe trzy miejsca trwała do ostatniego odcinka specjalnego. Dzisiaj od rana walczyliśmy z Grześkiem Grzybem o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i na szczęście udało nam się utrzymać tę pozycję. Nie wiem jeszcze jak dokładnie wygląda obecnie punktacja mistrzostw Polski, ale cieszę się, że walka o tytuł rozstrzygnie się dopiero na ostatnim rajdzie w Arłamowie. Teraz myślami jestem już na Rajdzie Hiszpanii, który odbędzie się w przyszły weekend.

dolnoslaski3

 

 

Dodaj komentarz