Czas na drugą połowę sezonu Super S Cup

W dniach 6-8 lipca Tor Poznań po raz trzeci w tym roku wita stawkę pierwszego sezonu Mistrzostw Polski Super S Cup. Na cztery wyścigi przed końcem sezonu, rywalizacja o tytuł mistrza kraju zaczyna wchodzić w decydującą fazę.

001

Do zdobycia pozostało jeszcze 112 punktów, zatem matematyczne szanse na końcowy triumf ma jeszcze wszystkich jedenastu zawodników. 21-punktowego prowadzenia bronić będzie zwycięzca dwóch ostatnich wyścigów Jacek Łukaszyk, który tylko raz w tym sezonie nie stawał na podium. Wszystkie wyścigi w pierwszej czwórce ukończył również Paweł Lepert, dzięki czemu pomimo braku zwycięstwa plasuje się on na drugim miejscu, o sześć punktów przed zwycięzcą jednego z wyścigów Bartoszem Alejskim. Czwarte miejsce zajmuje Przemysław Pluciński, a piąty jest Jakub Kojder, który zdobył pole position i wygrał pierwszy wyścig sezonu, lecz później dwukrotnie nie punktował ze względu na wypadek oraz awarię samochodu.

007

Przed lipcową rywalizacją wszystkie samochody ponownie przeszły badania na hamowni, a ich moc została wyrównana, aby zapewnić możliwie jak najbardziej zaciętą oraz uczciwą rywalizację.

033

W piątek przed zawodnikami oficjalny trening o godzinie 10:45 oraz kwalifikacje o 14:45. Pierwszy wyścig weekendu odbędzie się w sobotę o 12:20, a niedzielna rywalizacja z odwróconą stawką startuje o 12:10.

073

Wyścigowe Mistrzostwa Polski Super S Cup powstały z inicjatywy firmy One More Meter. W pierwszym sezonie na starcie cyklu stanęło jedenastu zawodników, zasiadających w jednakowych samochodach MINI Cooper S, które zostały zbudowane oraz przygotowane przez organizatora w celu zapewnienia równych szans. W trakcie każdego z czterech weekendów wyścigowych odbywają się dwa wyścigi na dystansie 25 minut + jedno okrążenie – o kolejności na starcie pierwszego wyścigu decydują kwalifikacje, natomiast do drugiego stawka ustawia się w odwróconej kolejności co na mecie poprzedniego.

083

inf.pras.

Dodaj komentarz