Go+Cars Colin Team na podium 49.Rajdu Dolnośląskiego

Jakub „Colin” Brzeziński i Bartłomiej Boba startujący Fordem Fiesta R5 w przedostatniej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w znakomitym stylu wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej 49.Rajdu Dolnośląskiego. Poznański kierowca, który dopiero drugi raz startował samochodem 4×4 odniósł także swoje pierwsze zwycięstwo na odcinku specjalnym RSMP. Przed dwa dni meldował się na metach poszczególnych OS-ów w ścisłej czołówce. 

040

Już podczas wrześniowego Rajdu Wisły w debiucie za kierownicą Fiesty R5 „Colin” pilotowany przed doświadczonego Bartłomieja Bobę dojechał do mety jako czwarty w stawce. Na Rajdzie Dolnośląskim pojechał jeszcze szybciej i pewniej wzbudzając entuzjazm kibiców i obserwatorów. Nie ma wątpliwości, że Brzeziński po zaledwie dwóch startach autem czteronapędowym dołączył do krajowej czołówki.
Jakub „Colin” Brzeziński: To niesamowita sprawa, drugie miejsce w Rajdzie Dolnośląskim to jakaś abstrakcja. Jechało się nam z Bobikiem bardzo dobrze. Miałem niesamowity fun z jazdy Fiestą. Samochód spisywał się świetnie, z wyjątkiem PowerStage, gdzie od startu pojawiły się problemy z napędami. Stojąc na starcie nie miałem kompletnie „rajdowego stresu”, i co „oes”, nie mogłem doczekać się aż zegar pokaże START. Na odcinkach starałem się poznawać auto, jego limit i aktualne ustawienia zawieszenia, po to by możliwie najlepiej wczuć się w samochód pod katem sezonu 2016. Mimo przyzwoitych czasów na odcinkach, mamy jeszcze dużo do zrobienia, aby móc pojechać na 99%. Pomimo małej ilości moich startów udało nam się uzyskać świetny wynik. Kilka lat pracy podczas szkoleń rajdowych dało mi podstawy, którą wykorzystałem podczas tego rajdu. Cały czas się uczę i sprawia mi to mega frajdę. Celujemy w sezon 2016, gdzie planujemy walczyć o podium RSMP, a pomiędzy rajdami realizować projekty z zakresu wynajmu topowych rajdówek na profesjonalne szkolenia rajdowej jazdy. Chciałbym bardzo podziękować naszemu głównemu sponsorowi GO+Cars oraz: AtlasWard, Pensjonat Pisz, MOTUL Polska, StecKarton i BusCentrum.pl.

005
Dodatkowe podziękowania dla Rajdowego Mistrza Polski Tomka Czopika, który był z nami cały rajd i dowodził w naszych poczynaniach oponiarsko-logistyczno-sportowych. Ukłony też dla RaceRentu za przygotowanie wozu oraz klimat w zespole.
Bartek Boba: Z pewnością nasz wynik był dla wielu niespodzianką, w tym dla mnie. Wiedziałem że „Colin” będzie jechał przyzwoitym tempem i da z siebie wszystko. Cały team pracował na bardzo dobrym poziomie. Rośniemy w siłę, zdobywamy doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w sezonie 2016. Dziś będziemy świętować nasz sukces, ale już jutro przeanalizujemy nasz start w Rajdzie Dolnośląskim, aby kolejny był jeszcze lepszy. „Colin” coraz lepiej czuje auto i oponę. Generalnie wszystko idzie w dobrym kierunku i myślę, że kolejne starty to potwierdzą.

038

48. Rajd Dolnośląski odbył się w dniach 17-18 października w okolicach Polanicy-Zdroju. Strefę serwisową rajdu usytuowano w Zieleńcu, a start zaplanowano w polanickim Parku Szachowym. W ciągu dwóch dni rywalizacji zawodnicy przejechali łącznie dwanaście odcinków specjalnych o długości ponad 126 km. Ciekawostką był z pewnością sobotni OS Bobrowniki rozgrywany już po zmierzchu.
Jakub „Colin” Brzeziński to 29- letni kierowca mieszkający w Poznaniu. Ma na swoim koncie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski 2014 i czwarte miejsce w tegorocznym Rajdzie Wisły, rundzie RSMP. Wielokrotnie wygrywał w RPP, a także był najszybszym kierowcą samochodów przednionapędowych w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Swój pseudonim „Colin” zawdzięcza udziałowi w wirtualnych zawodach rozgrywanych w oparciu o znaną rajdową grę: Colin McRae.
Profil FB: www.facebook.com/pages/Jakub-Colin-Brzeziński-official-profile/940513066008445?ref=bookmarks

inf.pras.