Igor Waliłko siódmy w niedzielnym wyścigu we Francji

Igor Waliłko startował do niedzielnego wyścigu trzeciej rundy serii Euroformula Open z siódmej pozycji i na takim też miejscu, po widowiskowej pogoni, ukończył liczące piętnaście okrążeń zmagania na francuskim torze Paul Ricard.

403b55f7-7cfe-492a-b211-f916ecbd4b4a

Piąty dzień wcześniej, zielonogórzanin liczył w niedzielę na walkę o podium, ale szansy tej pozbawiły go trudne kwalifikacje i problemy na pierwszych metrach wyścigu. Po starcie z siódmego pola i zaciętej walce 18-latek z zespołu Fortec Motorsports siódmy był również na mecie, zdobywając kolejne punkty, dzięki czemu w tabeli zajmuje ósmą pozycję. Wyścigi czwartej rundy sezonu odbędą się w dniach 23-24 lipca na znanym z Formuły 1, brytyjskim torze Silverstone.

Więcej informacji o Igorze Waliłko pod adresem www.igor-walilko.pl oraz na oficjalnym profilu facebook.com/igorwalilko37

ce3c5bb8-f752-4f24-b7c7-64081f70522a

Igor Waliłko
Pokazaliśmy w ten weekend potencjał, ale dzisiaj liczyłem na znacznie więcej. Niestety miałem problem na starcie i straciłem kilka pozycji. Następnie bardzo mocno goniłem i po zaciętej walce odzyskiwałem kolejne miejsca. Byłem szybszy niż samochody przede mną, ale nie udało mi się wyprzedzić całej grupy. Zdołałem jednak przebić się ponownie na siódme miejsce. Ta pogoń mocno zużyła jednak opony. Szkoda tego wyścigu, ale wyciągniemy wnioski razem z ekipą. Musimy poprawić ustawienia bolidu zarówno na wyścig, jak i na kwalifikacje. Mam nadzieję, że pomogą nam w tym testy przed Silverstone. Nasz plan przygotowań jest bardzo intenswyny, także liczę na spore postępy.”

916a7f93-c020-4cef-8a16-e8caec586b8f

inf.pras.

Wyniki wyścigu

Dodaj komentarz