IV runda Motointegrator Classicauto Cup na Torze Jastrząb

Czwarta eliminacja Motointegrator Classicauto Cup odbędzie się na Autodromie Jastrząb już 10 września. Zapisy na zawody otwarte będą do dnia 2 września, lub do zapełnienia listy startowej.

 

MCA Cup to największa w Polsce impreza rajdowo-wyścigowa dla kierowców amatorów. Przygotowana została z myślą o pasjonatach klasycznej motoryzacji. Do udziału w zawodach nie jest wymagane posiadanie licencji, ani pilota, dzięki czemu jest to idealna okazja do treningów i doskonalenia swoich umiejętności jazdy. Rywalizacja sportowa prowadzona jest w oparciu o podział na 6 grup. W tym roku w dotychczasowych eliminacjach wystartowało ponad200 zawodników! Aktualnie na prowadzenie w poszczególnych grupach wysunęli się:

IV puchar MCA Cup

Grupa I – Adam Augustyniak (BMW E30 325e);

Grupa II – Łukasz Gałganow i Sylwia Wiercioch (BMW E30 M20);

Grupa III – Arkadiusz Błaszczyk (Honda Integra);

Grupa IV – Paweł Wójtowicz (Porsche 944T);

Grupa V – Sebastian Kwiecień (Subaru Impreza);

WRC Challenge – Paweł Żelazo i Katarzyna Wróbel (Honda Civic).

 

Podczas eliminacji odbywają się także dodatkowe puchary, takie jak: Puchar Toyoty, Muscle Car Challenge; Mercedes Challenge, Puchar Pań i inne.

 

W ramach zawodów przewidziano dwa przejazdy zapoznawcze oraz 5 prób z mierzonym czasem, które wliczane są do klasyfikacji. Wykorzystując możliwości nowoczesnego obiektu, zaplanowano techniczną trasę o długości około 3 km z szybką prostą, wzniesieniem i krętymi fragmentami, wszystko po idealnie gładkim asfalcie.

To pierwsza w historii MCA Cup, eliminacja na tym torze, który do użytku został oddany w maju 2014 r.  Autodrom Jastrząb w krótkim czasie zyskał wielu zwolenników. Jest bardzo dobrze skomunikowany z Warszawą. Zlokalizowany jest nieopodal trasy S7, niecałe pół godziny drogi od Radomia.

 

Zapisy na zawody oraz regulmin imprezy są dostępne na stronie organizatorawww.classicautocup.pl. Więcej informacji znajdziecie na profilu Classicauto Cup na Facebooku. Zachęcamy także do kibicowania swoim faworytom i śledzenia ich postępów.

 

Dodaj komentarz