Jakub „Colin” Brzeziński debiutuje na Rajdzie Wisły w Fordzie Fiesta R5

Jeden z najbardziej utalentowanych kierowców rajdowych w Polsce wystartuje w 61.Rajdzie Wisły za kierownicą Forda Fiesty R5. Jego pilotem będzie doświadczony Bartłomiej Boba, a serwis zapewni krakowski Race Rent.

Piąta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski to jedna z najtrudniejszych imprez w sezonie. Techniczne trasy odcinków specjalnych Rajdu Wisły rozgrywanych w Beskidzie Śląskim i Żywieckim będą prawdziwym sprawdzianem umiejętności załogi i przygotowania auta. Brzeziński i Boba wystartowali do tej pory w trzech rundach RSMP samochodem przednionapędowym i zajmują w klasyfikacji generalnej sezonu znakomite, 10 miejsce.

Jakub „Colin” Brzeziński: Jestem szczęśliwy, że mogę wystartować samochodem klasy R5 w tegorocznym Rajdzie Wisły. Cieszę się, że realizuje jedno z moich marzeń. Jednocześnie jestem spokojny, bo całe swoje życie podporządkowałem temu, aby osiągnąć ten cel i jestem do tego startu dobrze przygotowany. Oczywiście jestem realistą i naszym nadrzędnym celem jest dojechanie do mety. Przed nami jeszcze wiele nauki, która pozwoli w przyszłości wykorzystać w pełni potencjał tkwiący w tym samochodzie. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować moim sponsorom i partnerom, bez których ten start nie byłby możliwy. Są to firmy: Go+Cars, Inter-Optyk, Eko-Wtór Jakubiec, Motul Polska, OFM i Stec Karton. Wszystkich kibiców proszę o doping i trzymajcie za nas kciuki :)

Bartłomiej Boba: Bardzo dobrze się stało, że Kuba dostał szansę jazdy topowym samochodem na Rajdzie Wisły. To utalentowany kierowca z dużym potencjałem, który jak widać zauważyli nasi sponsorzy. Z uwagą i pokorą podchodzimy do tego startu zdając sobie doskonale sprawę, że jeszcze dużo pracy przed nami. Ostatnie testy odbyły się pod Krakowem kilka dni temu i mam wrażenie, że Colin z każdym przejechanym kilometrem lepiej czuje Forda. Plan jest prosty: pojedziemy swoim tempem i zrobimy wszystko, aby znaleźć się na mecie, bo to gwarantuje przejechanie kolejnych cennych kilometrów w warunkach rywalizacji sportowej. Za obsługę samochodu będzie odpowiedzialny krakowski Race Rent.

61.Rajd Wisły to piąta eliminacja tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Impreza rozpocznie się w najbliższy piątek, 4 września o godz 14.30, kiedy to zawodnicy wystartują z Placu Hoffa w Wiśle. Tego dnia rozegrane zostaną także cztery odcinki specjalne. Na sobotę przewidziano kolejnych siedem OS-ów. Pierwszy z nich stratuje o godz. 7.23. Metę zaplanowano w Wiśle o godz.16.18.

 bok23

Jakub „Colin” Brzeziński to 29- letni kierowca mieszkający w Poznaniu. Ma na swoim koncie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski 2014. Wielokrotnie wygrywał w RPP, a także był najszybszym kierowcą samochodów przednionapędowych w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Swój pseudonim „Colin” zawdzięcza udziałowi w wirtualnych zawodach rozgrywanych w oparciu o znaną rajdową grę: Colin McRae.

Profl FB: www.facebook.com/pages/Jakub-Colin-Brzeziński-official-profile/940513066008445?ref=bookmarks

przod8

inf.pras.