Jarosław i Marcin Szejowie na prowadzeniu w Rajdzie Rzeszowskim

  • Jarosław i Marcin Szejowie znajdują się na 1. miejscu w klasie Open 4WD po pierwszym dniu rywalizacji
  • Piątkowy etap liczył pięć wymagających odcinków specjalnych
  • W niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych wiele załóg nie dało sobie rady

Za nami pierwszy dzień 29. MARMA Rajdu Rzeszowskiego. Impreza ta stanowi pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2020. Zawodnicy zmierzyli się dziś z pięcioma odcinkami specjalnymi. Dwukrotnie pojawili się na oesach Pstrągowa i Lubenia, zaś etap zakończył się na widowiskowym superoesie w centrum Rzeszowa.

Ze znakomitej strony na trasach pokazali się Jarosław oraz Marcin Szejowie, którzy trasy 29. MARMA Rajdu Rzeszowskiego przemierzają Subaru Imprezą. Podczas pierwszej pętli przytrafiły się drobne błędy, natomiast już wtedy załoga zjeżdżając na serwis znajdowała się na prowadzeniu. Druga pętla to już prawdziwy pokaz jazdy i dwa wygrane z dużą przewagą odcinki. Na superoesie w Rzeszowie chodziło już wyłącznie o to, aby nie popełnić większego błędu i dojechać do mety. Przewaga braci Szejów nad kolejną załogą wynosi obecnie ponad 2 minuty.

Podczas całego dnia na trasach panowały niezwykle trudne warunki atmosferyczne. Temperatury oscylowały w granicach 30 stopni Celsjusza. To w połączeniu z wymagającymi odcinkami specjalnymi podkarpackiego klasyka prosiło o chwilę dekoncentracji i błąd. I rzeczywiście, wielu zawodników odpadło z rywalizacji przedwcześnie. Nasze Subaru dało jednak radę i dotarło do serwisu w jednym kawałku.

Jarosław Szeja: – Ten dzień zaczął się bardzo wcześnie. O godzinie 6:15 wychodziłem z hotelu i jechaliśmy na odcinek testowy. Na pierwszym przejeździe mieliśmy problemy techniczne. To był słaby początek dnia, ale nie wolno się poddawać. Udało się naprawić samochód, przejechaliśmy odcinek testowy łącznie sześć razy, pozmienialiśmy, ustawiliśmy to, co chcieliśmy. Od pierwszego odcinka specjalnego jechaliśmy dobrym, ale bezpiecznym tempem. Zdarzały się jakieś drobne przygody, natomiast to jest wpisane w ten sport. Jesteśmy na mecie etapu po długiej przerwie i jutro walczymy dalej.

Harmonogram 2. etapu 29. MARMA Rajdu Rzeszowskiego 2020:
8 sierpnia
9:10 OS6 Zawadka 1 (18,53 km)
10:00 OS7 Zagorzyce 1 (14,22 km)
12:40 OS8 Zawadka 2 (18,53 km)
13:30 OS9 Zagorzyce 2 (14,22 km)
Długość etapu: 65,50 km

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020:
29. MARMA Rajd Rzeszowski – 6-8 sierpnia
4. Rajd Śląska – 10-12 września
48. Rajd Świdnicki – 2-4 października
46. Rally Kosice (Słowacja) – 16-18 października

inf.pras.