Kaczmarski gotowy do startu w Barcelonie

Martin Kaczmarski w najbliższą sobotę oficjalnie rozpocznie sezon 2017. W Barcelonie stanie do rywalizacji z czołowymi kierowcami starego kontynentu w trakcie zawodów Mistrzostw Europy FIA Rallycross.

Barcelona_Martin_1

W ramach rallycrossowych Mistrzostw Europy rozegranych zostanie 5 zawodów: w Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Francji i na Łotwie. Pierwsze, na torze Circuit de Barcelona-Catalunya odbędą się już w najbliższy weekend, czyli w dniach 1-2 kwietnia. Będzie to drugi sezon Martina w tym cyklu. – Naprawdę wygłodniałem przez zimę i nie mogę się doczekać powrotu na tor. Ciężko pracowałem w okresie przygotowawczym, zarówno za kierownicą, jak i fizycznie i motorycznie. Mój samochód, Fiesta ST RX został od podstaw przebudowany i zmodyfikowany i ponieważ jest to mój drugi sezon w Mistrzostwach Europy bardzo poważnie nastawiam się na stałe zagoszczenie w finałach tych zawodów – wyjaśnia Martin Kaczmarski.

Barcelona_Martin_2

Sezon 2017 zapowiada się niezwykle emocjonująco. Do cyklu Euro RX zgłosiło się aż 29 kierowców z najbardziej uznanymi nazwiskami na czele. Na linii startowej zobaczymy m.in. Robina Larssona, Mistrza Europy z 2014 roku, który powraca do cyklu po udanej przygodzie z Mistrzostwami Świata czy Tommy Rustada, norweskiego weterana rallycrossu również posiadającego na swoim koncie tytuł mistrzowski.

– Tegoroczna obsada naprawdę robi wrażenie. Rywalizacja na torze na pewno będzie jeszcze trudniejsza i ostrzejsza niż rok temu, ale wraz z zespołem jesteśmy na 100% gotowi. Cieszę się, że w tym roku zaczynamy ściganie od toru w Barcelonie, który szczególnie przypadł mi do gustu. Jest szybki, dynamiczny, bo w końcu częściowo opiera się na torze F1, ale ma też kilka zwężeń i szykan, gdzie można wyprzedzać i nawiązywać kontakt z przeciwnikami. W zeszłym roku dojechałem tu do półfinałów, teraz bardzo liczę na znalezienie się w finałowej szóstce kierowców – dodaje Martin.

Film podsumowujący zeszłoroczne zawody w Barcelonie z udziałem Martina:

https://www.youtube.com/watch?v=YpKaDWgTeKM

Wyścigi w Barcelonie będzie można obejrzeć na żywo na kanale YouTube FIA World Rallycross Championship oraz podsumowanie w Polsacie Sport Extra w poniedziałek, 3 kwietnia o godzinie 21:00.

 Barcelona_Martin_3

inf.pras.

Dodaj komentarz