KARTING WINTER CUP TARNÓW 2019 – za nami

Dużo emocji, pasji i dobrej zabawy. Mimo chłodu na zewnątrz bardzo gorąca atmosfera rozgrzewała na torze wszystkich uczestników ostro walczących z ułamkami sekund, a liczne grono widzów na czele z rodzicami i dziadkami kibicowało swoim pociechom. Dzieci przez udział w zawodach zdobyły odpowiednią edukację praktycznego bezpieczeństwa ruchu drogowego w sposób aktywny poprzez sport kartingowy.
W niedzielę 20.01.2019 roku w MAŁOPOLSKIM OŚRODKU SPORTÓW MOTOROWYCH – TORZE SPEED RACE TARNÓW dla wszystkich chętnych uczniów tarnowskich szkół odbyły się zawody kartingowe z cyklu Karting Winter Cup Tarnów 2019. W zawodach można było spróbować swoich sił w tym niezwykle emocjonującym i pięknym sporcie, nie posiadając licencji zawodnika ani prawa jazdy. Wystarczyło sportowe zacięcie, trochę wolnego czasu i można było poczuć się jak rasowy kierowca wyścigowy.
Dzieci i młodzież miała okazję rozwinąć swoje umiejętności w ulubionej dyscyplinie sportu młodzieżowego – kartingu, znajdując bardzo ciekawą alternatywę spędzania czasu wolnego.  Sport kartingowy doskonale uczy zdrowej rywalizacji oraz umiejętności współdziałania w grupie. Każdy wygrany wyścig i zawody dostarczają dzieciakom wiele satysfakcji i potwierdza im, że systematyczna praca przynosi efekty.  Sport kartingowy doskonale rozwija charakter i podnosi samoocenę.
Projekt finansowany był z budżetu Miasta Tarnowa. Nadrzędnym celem programu jest rozwój kolejnych pokoleń bezpiecznych polskich kierowców.
Finał – TOP 6 Kategoria MINI – MŁODZIK
1. Szymon Tonak – 40,59
2. Damian Rosa – 42,48
3. Krystian Tryba – 43,98
4. Maksymilian Marszalik – 44,90
5. Karol Kopeć – 46,06
6. Nadia Łoboda – 62,51
Finał – TOP 6 Kategoria SZKOLNO-MŁODZIEŻ
1. Patryk Setlak – 37,71
2. Patryk Katra – 39,53
3. Kacper Sysło – 39,77
4. Szymon Ślęzak – 39,96
5. Antoni Wais – 39,98
6. Tomasz Górski – 40,03
Serdecznie gratulujemy emocjonującej rywalizacji i świetnej zabawy !!!
inf.pras.