Kubica i Kajetanowicz w jednym zespole w WRC 2021? Co dziś wiemy?

Kajto i Kubica w jednym teamie w Mistrzostwach Świata? Wydaje się to dość abstrakcyjne, ale jednak całkiem możliwe. Coraz więcej źródeł potwierdza taki scenariusz.

PKN Orlen, z którym ściśle współpracuje RK planuję nadal zostać w świecie F1. Co to znaczy dla Roberta Kubicy? A to, że jego umowa na bycie kierowcą rozwojowym w zespole Alfa Romeo Racing zostanie przedłużona i tą funkcję prawdopodobnie będzie spełniał przez następny sezon. Jednocześnie oznacza to, że Kubica nie będzie mógł uczestniczyć w pełnym programie startów w WRC 2021. Sam kierowca wspominał już w tym sezonie, jak ciężkie jest pogodzenie startów w serii DTM z funkcją kierowcy testowego w F1. Problemem są nakładające się na siebie weekendy wyścigowe.

Kajetana Kajetanowicza, Robert Kubica i Hyundai

W całą sytuację został automatycznie wplątany Kajetan Kajetanowicz. Nasz kierowca jest sponsorowany przez Lotos, który niebawem będzie już częścią PKN Orlen, stąd automatycznie pojawiły się doniesienie, że obaj kierowcy stworzą jeden zespół w WRC. W tym samym czasie obok nazwisk polskich kierowców zaczął pojawiać się team Hyundaia. Takie informacje opublikował francuski portal lanetamarcus.com, który informuje, że rozmowy, które prowadził Orlen z Hyundaiem są na zaawansowanym poziomie i są blisko porozumienia. Jednak sam Hyundai zaprzeczył tym doniesieniom.

Czym Kajto i Kubica pojadą w WRC?

Mimo tego sporo wskazuje, że PKN Orlen spróbuje połączyć Kubicę oraz Kajetanowicza w jeden wspólny ale prywatny zespół, który będzie korzystał właśnie z i20 WRC od Hyundai Motorsport. I to informacje wydają się już całkiem prawdopodobne, bowiem jedna z osób z otoczenia Kajetanowicza informuje: ,,W każdej plotce jest ziarenko prawdy”. Sam Kajto skomentował całe zamieszanie dla portalu Rallypl.com dość krótko, ale dwuznacznie: ,,Wszystko jest możliwe… dużo jest pompowane…”.

Jak widać zamieszanie jest spore, ale trudno się temu dziwić, bo jeśli plotki potwierdzą się, to czeka nas naprawdę świetny sezon WRC, i miejmy nadzieję, także lepsze czasu dla rajdów w Polsce. Będziemy śledzić sytuację na bieżąco i informować was o przyszłości naszych kierowców.

Źródło: Rallypl.com, WP Sportowe Fakty

Autor: Dominik Reda