Lista Mocy, czyli najbardziej wpływowi Polacy z niepełnosprawnością Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski i Adam Czeladzki wśród wyróżnionych

Lista Mocy to najnowsze wydawnictwo Integracji, a zarazem pierwsza książka w kraju, która uwzględnia 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością. W tym elitarnym gronie znalazło się aż trzech ambasadorów projektu Avalon Extreme – Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Adam Czeladzki.

Avalon Extreme

Wyjątkowa książka wyjaśnia w inspirujący sposób, kto jest kim w środowisku osób z niepełnosprawnością. Na całość publikacji składają się unikalne historie, wywiady oraz sylwetki znakomitych reprezentantów idei, w ramach której żadne ograniczenia nie istnieją.

Bartosz Ostałowski_Mat.prasowy

Bohaterowie Listy Mocy zostali zaprezentowani w 10 wyselekcjonowanych kategoriach:

  • Sztuka / moda / design

  • Rozrywka

  • Sport / zawodnicy / działacze

  • Media / wydawnictwa

  • Działalność gospodarcza

  • Polityka / prawo

  • IT / nowe technologie

  • Edukacja / rozwój osobisty

  • Urzędy / instytucje

  • Działalność społeczna

Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. takie osobistości, jak prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, modelka Agata Roczniak, piosenkarka Monika Kuszyńska, tenisistka stołowa Natalia Partyka oraz stylista Tomasz Karcz. Zespół Avalon Extreme w zestawieniu reprezentują Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Adam Czeladzki.

Ostałowski jest jedynym na świecie drifterem, który 600-konnego Nissana Skyline prowadzi za pomocą lewej stopy. Latem wygrał pierwsze w karierze zawody w ramach międzynarodowego cyklu Czech Drift Seriers, pokonując sprawnych kierowców. Wspólnie z Avalon Extreme prowadzi wideobloga, Pasja na Krawędzi, w którym rozmawia z przedstawicielami świata sportu, biznesu i rozrywki. Czeladzki z kolei jest pierwszym w Polsce, wykwalifikowanym, niepełnosprawnym instruktorem szybowcowym. Członek kadry narodowej oraz wicemistrz Europy z 2015 r. Na swoim koncie ma rekordowy lot o długości ponad 1100 m przy wykorzystaniu jedynie sił natury, co jest nieosiągalnym dystansem nawet dla w pełni sprawnych pilotów.

Po wypadku osiągnąłem więcej niż przed nim. Jestem jedynym w 95% sparaliżowanym kierowcą rajdowym. Biorę sprawy w swoje niepełnosprawne ręce i mówię – przestań się mazać. Znalezienie się w tak prestiżowym zestawieniu jest dla mnie prawdziwym zaszczytem. Bardzo dziękuję za uznanie dla mojej dotychczasowej działalności i mogę na pewno obiecać, że nie zabraknie mi motywacji do dalszego działania. Za wszystkimi wyróżnionymi osobami stoi wyjątkowa historia. Każdego dnia udowadniamy, że niepełnosprawność nie jest końcem świata, a jedynie początkiem czegoś nowego – powiedział kolejny z wyróżnionych ambasadorów Avalon Extreme,Sebastian Luty.

Avalon Extreme Team

Lista Mocy, wydana z okazji obchodzonego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, jest bezpłatna, dostępna dla wszystkich na portalu www.niepelnosprawni.pl w dziale Biblioteka.

***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:

http://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

inf.pras.

Dodaj komentarz