Michał Broniszewski w „świątyni szybkości”!

W nadchodzący weekend Michał Broniszewski rozpoczyna obronę tytułu mistrzowskiego w klasie Pro Am Blancpain GT Endurance Series. Pierwsza runda serialu odbędzie się na torze Monza, nazywanym często „świątynią szybkości”. Zmiennikami polskiego kierowcy w samochodzie Ferrari 488 GT3 z numerem 11, przygotowanym przez szwajcarski zespół Kessel Racing będą włoscy kierowcy Andrea Rizzoli i Matteo Cressoni.

0617 01 277

 

Do niedzielnego wyścigu zgłosiła się imponująca liczba 53 załóg, aż 18 w klasie Pro Am. Wśród kierowców nie brakuje mistrzów świata WEC i zwycięzców wyścigu 24h Le Mans, a także byłych kierowców Formuły 1.– Weekend zapowiada się ekscytująco – powiedział Michał Broniszewski. – Lista startujących imponuje zarówno ilością, jak i jakością zgłoszeń. Moimi partnerami w załodze będą Andrea Rizzoli, z którym w zeszłym roku zdobyłem tytuł mistrzowski i Matteo Cressoni, nowy w zespole, bardzo doświadczony i utytułowany kierowca. Liczymy, że przyczyni się do sukcesów w tym sezonie.

 

– Seria Blancpain rozwija się niezwykle dynamicznie. Z roku na rok liczy się coraz bardziej w świecie sportu motorowego. Świadczy o tym rosnąca liczba zespołów i klasa kierowców. Wyścigi są coraz bardziej wyrównane, a walka na torze zacięta, jak nigdy wcześniej. W niedzielę czekają nas trzy godziny prawdziwego sprintu.

0617 11 120

 

– Oczekiwania są wielkie, ale jak zawsze na początku sezonu, dopiero po pierwszym starcie poznamy nasze szanse na obronę tytułu mistrzowskiego. Zobaczymy, czy nasz samochód będzie konkurencyjny w wyniku zmian przepisów technicznych i parametrów ustalonych przez organizatora. Jak co roku została zmodyfikowana mieszanka opon Pirelli. Testy przed sezonem odbywały się w nietypowych temperaturach, dlatego tak naprawdę dopiero teraz poznamy prawdziwe parametry ogumienia. Jedno jest pewne – nie mogę już doczekać się wyjazdu na pierwszą sesję treningową na torze Monza, uwielbianym przez chyba każdego kierowcę! To prawdziwa świątynia szybkości i wyścigów!

Kanał Eurosport pokaże we wtorek, 25 kwietnia o godzinie 23.30 godzinne podsumowanie wyścigu na torze Monza z udziałem Michała Broniszewskiego. Wyścig można oglądać na żywo dzięki usłudze streamingu na stronie www.blancpain-gt-series.com.

0617 21 47

Program weekendu Blancpain GT Series Sprint Cup na torze Monza:

Piątek, 21 kwietnia

16.25 Trening dla kierowców z kategorią brązową (1h)

 

Sobota, 22 kwietnia

10.45 Trening (1h 30 min.)

16.05 Wstępna sesja kwalifikacyjna (1h 30 min)

 

Niedziela, 23 kwietnia

9.50 Sesja kwalifikacyjna (1h)

 

14.45 Wyścig (3h)

 

Michał Broniszewski weźmie udział we wszystkich tegorocznych rundach obydwu serii Blancpain. Kalendarz na sezon 2017 jest dostępny na stronie: http://www.blancpain-gt-series.com/calendar

* * * * *

 

 

Kim jest Michał Broniszewski?

44-letni polski kierowca wyścigowy. Mieszka w Warszawie. Żonaty, troje dzieci (dwie córki i syn). W wyścigach startuje od 2006 roku. Rozpoczynał swą karierę od startów w Ferrari Challenge. W roku 2009 zdobył tytuł mistrzowski w kategorii GTS serii International GT Open. W styczniu 2011 zajął drugie miejsce w prestiżowym wyścigu 24h w Dubaju. W 2015 roku zajął drugie miejsce w końcowej klasyfikacji kategorii Pro Am bardzo mocno obsadzonej Blancpain Endurance Series. Wygrał dwukrotnie w klasyfikacji generalnej 12-godzinny wyścig na torze w Abu Dhabi. W sezonie 2016 zdobył cztery tytuły mistrzowskie w klasyfikacjach serii Blancpain. Ma na swym koncie wiele zwycięstw w różnych klasach i seriach. Jest pierwszym Polakiem, który wygrał wyścig na legendarnym torze Monza. Więcej informacji: www.broniszewski.com.

0617 29 1

inf.pras.

Dodaj komentarz