Nowe wyzwanie Mateusza Lisowskiego

Doświadczony i utytułowany kierowca wyścigowy Mateusz Lisowski, zwycięzca cyklu Blancpain Sprint Series za kierownicą Audi R8 LMS, staje przed nowym dla niego wyzwaniem w postaci szkolenia kierowców wyścigowych i nie tylko.

 header1

Zwycięzca tegorocznego Memoriału J. Kuliga i M. Bublewicza przyznaje, że nowe wyzwanie jest dla niego dużą motywacją, a widok uczniów stawiających kolejne kroki w sportach motorowych daje ogromną satysfakcję.

Mateusz Lisowski rozpoczął nowy etap swojej wyścigowej kariery już na początku sezonu 2015, towarzysząc w znanym mu cyklu Volkswagen Golf Cup młodziutkiemu Piotrowi Parysowi Juniorowi.

Zebrane doświadczenie podczas szkoleń 15-letniego wówczas mistrza Polski KIA Lotos Race pozwoliło Lisowskiemu na rozszerzenie swojej działalności o kolejnych kierowców wyścigowych, a także prywatnych klientów, którzy poznają technikę wyścigowej jazdy na jednym z najnowocześniejszych obiektów szkoleniowych zlokalizowanym w Bednarach pod Poznaniem.

Sezon 2016 zakończył się wieloma sukcesami podopiecznych Mateusza Lisowskiego, którzy stawali na podium w swoich cyklach nie tylko na torach wyścigowych, ale także w górach, czy na rajdowych odcinkach specjalnych.

Szczególnie owocna okazała się współpraca z reprezentującymi barwy zespołu OLIMP Motorsport – Marcinem i Stanisławem Jedlińskimi. Pierwszy z nich zdobył w roku 2016 tytuł wicemistrza Polski Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, natomiast tytuł mistrzowski w klasie S powędrował do drugiego z nich.

Niemniej emocjonująca była końcówka sezonu KIA Lotos Race, gdzie pod skrzydłami Mateusza Lisowskiego rywalizował najmłodszy w stawce Bartosz Paziewski. Zaledwie 15-letni „Paziu” w drugiej części sezonu zaprezentował niesamowity progres, stając na najwyższym stopniu podium w dwóch ostatnich rundach na torze Most i legendarnej Monzy.

Partnerami Mateusza są firmy: 4turbo, Auto Spektrum, Body Chief, RMF MAXX, R8, Daftcode, Chillout Energy Drink, Detailing Garage Wieliczka

Mateusz Lisowski: Gdy na początku sezonu 2015 podjąłem decyzję o rozpoczęciu szkoleń kierowców wyścigowych, myślałem, że będzie to tylko zajęcie tymczasowe. Już po kilku weekendach spędzonych z moimi podopiecznymi wiedziałem jednak, że połknąłem przysłowiowego bakcyla. Nauka, wspólna analiza telemetrii, onboardów i poszukiwanie cennych ułamków sekundy razem z moimi uczniami zaczęła sprawiać mi ogromną frajdę i była świetnym wyzwaniem, które wpłynęło także na mój rozwój jako kierowcy. Dziś szkolenia sportowe stały się moim życiem, moją pasją i moją codziennością. Największą radość sprawia mi widok postępu, jaki czynią nieustannie na przykład Marcin i Stanisław Jedlińscy, czy zaledwie 15-letni Bartosz Paziewski, najmłodszy zwycięzca wyścigu w cyklu KIA Lotos Race. Oczywiście, nie mogę już doczekać się sezonu 2017, choć moje obecne zajęcia charakteryzują się tym, że będę miał kontakt z moimi zawodnikami przez cały czas aż do rozpoczęcia sezonu.

 

Wyścigowe sukcesy Mateusza Lisowskiego

2007 – mistrz Polski w klasie H-3500 w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski

2009 – mistrz Skoda Octavia Cup, drugi wicemistrz Polski w klasyfikacji generalnej i mistrz Polski w klasie 3.

2011 – mistrz niemieckiej serii Volkswagen Scirocco R-Cup

2012 – udział w prestiżowym cyklu Porsche Mobil 1 Supercup

2013 – mistrz Volkswagen Castrol Cup

2014 – mistrz juniorskiej serii Blancpain Sprint Series

 

Dodaj komentarz