Pasiewicz na podium półmetka mistrzostw Polski

W ostatni weekend łódzki kierowca kartingowy, Karol Pasiewicz rozpoczął zmagania w pierwszej z dwóch serii Kartingowych Mistrzostw Polski. Po zaciętej rywalizacji w Bydgoszczy aktualny mistrz kraju w klasie Micro Max plasuje się na trzeciej lokacie w tej kategorii, wciąż mając szanse obronę tytułu.2016-07-20_pasiewicz_media1

10-latek z Łodzi od początku weekendu dominował w swojej kategorii. Po najlepszych czasach na w treningach, także w sesji kwalifikacyjnej Karol popisał się najlepszym rezultatem. W pierwszym z czterech wyścigów Pasiewicz pewnie wykorzystał pole position, odpierając ataki jego głównych konkurentów z serii Rotax Max Challenge – Filipa Matejczyka i Bartłomieja Piekutowskiego. Duet rywali w drugim wyścigu współpracował lepiej i zdołali zepchnąć Pasiewicza na trzecie miejsce. Trzeci bieg okazał się pechowy dla łodzianina z teamu V-Kart. Po kolizji spadł na koniec stawki, tracąc szansę na duże punkty. W kończącym pojedynku Karol finiszował trzeci, znów minimalnie ustępując dwójce z zespołu Uniq Racing.

– Starałem się jak mogłem, ale nie jest łatwo pokonać dwóch pomagających sobie rywali – powiedział Karol Pasiewicz. – Cieszę się, że byłem szybki i udało się wygrać jeden wyścig. Mam nadzieję, że za miesiąc poradzę sobie z Filipem i Bartkiem. Mistrzostwo kraju nadal jest do wzięcia.

2016-07-20_pasiewicz_media2

Odliczając najsłabszy wyścig Pasiewicz jest trzeci w punktacji klasy Micro Max i traci do prowadzącego Matejczyka 26 punktów, a do drugiego Piekutowskiego 10 oczek mniej. Druga, finałowa seria Kartingowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia na Wallrav Race Center w Starym Kisielinie. Łodzianina w drodze po obronę tytułu mistrza Polski wspierają Kemppi, Hypertherm, Motorsporter.com oraz Viktoria. Więcej informacji o Karolu Pasiewiczu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej pod adresemhttp://karolpasiewicz.pl/.

inf.pras.

Dodaj komentarz