Pierwszy w Polsce salon w małej skali

Gdy pasja łączy się z biznesem to musi z tego wyjść udany związek. W Toruniu powstaje pierwszy w historii wielomarkowy salon samochodowy… w małej skali. Co tam kupisz?

Toruń to od wielu lat niepisana stolica sportów motorowych w małej skali. To w piernikowym mieście po raz pierwszy zorganizowano rajdy modeli zdalnie sterowanych, to tutaj również zbudowano pierwszy tor rallycrossowy odwzorowany w skali 1/10. Dzisiaj do miasta Kopernika przyjeżdżają także zawodnicy z całej Polski by walczyć o punkty w imprezach off-roadowych. Świat sportów RC rośnie w siłę, co jest zasługą również ludzi promujących te wydarzenia.

Z pasji do świata motorsportu RC powstała więc marka Modelmania.pl, która dzisiaj stawia kolejny odważny krok – buduje salon samochodów RC. 

 Swoją zawodową drogę w świecie motoryzacji zaczynałem od salonu Toyoty. To tam poznałem tajniki prowadzenia biznesu – od marketingu, po sprzedaż, serwis i współpracę z importerem. Wcześniej, pracując w toruńskich „Nowościach” kolega pokazał mi po raz pierwszy rajdowe Subaru, które… postawił na biurku. Zakochałem się – opowiada o swoich początkach w świecie RC Michał Jasiński, właściciel Modelmania.pl – Zaangażowałem się w organizację zawodów, ich oprawę medialną i fotograficzną. Stworzyłem też pierwszy w historii fabryczny zespół rajdowy wspierany przez polskiego importera marki Subaru. Od lat marzyłem więc, by wykorzystać projekt biznesu dilerskiego i też zredukować go do małej skali. Marzyłem o salonie samochodowych modeli RC.  

Na powierzchni blisko 40m2, w eleganckich wnętrzach powstała część wystawowa zarezerwowana dla modeli najlepszych światowych producentów: Traxxas, Arrma, Axial, Losi czy Tamiya. Ekspozycja obejmuje auta terenowe, rajdowe, wyścigowe, przeprawowe oraz cywilne. Są też ciężarówki. Elementem wyróżniającym toruński sklep jest park samochodów testowych. Przed zakupem można więc odbyć krótką jazdę próbną przed salonem, by sprawdzić jego właściwości i możliwości. Gdy brakuje nam czasu lub nie znamy się na składaniu takich modeli, wszystkie te czynności możemy zlecić pracownikom Modelmania.pl i odebrać gotowy, wyjątkowy bo zbudowany specjalnie dla nas, model auta. Osoby zainteresowane zakupem pojazdu z drugiej ręki także znajdą w Modelmanii ofertę dla siebie. Jak w tradycyjnym salonie, tak i w tym „małym” działa komis modeli używanych – sprawdzonych, naprawionych i z gwarancją.  

Nieodłącznym działem każdej autoryzowanej stacji dilerskiej jest oczywiście serwis oraz dział części zamiennych i akcesoriów. Tak samo jest i tutaj – uszkodzony model możemy oddać do naprawy, zakupić nowe opony, akumulatory czy zlecić oklejenie karoserii w specjalne barwy. Modelmania oferuje także usługę regularnych przeglądów by zapewnić jak najdłuższą sprawność sportowych modeli RC.

– Może zabraknie u nas pełnych regałów z kolorowymi pudełkami, ale chcemy by Klient poczuł „magię” samochodowych modeli RC. Mógł przyjść, dotknąć, przejechać się i również jak my – zakochać się w tym wspaniałym hobby. Niezależnie od wieku, bo auta łączą tych najmłodszych i tych najstarszych. Dzięki współpracy z największymi hurtowniami jesteśmy w stanie ściągnąć każdy model oferowany w Polsce (i poza jej granicami), części oraz akcesoria. W tym także samolotów, statków czy dronów (na specjalne zamówienie). Z czasem wprowadzimy tańsze, mniejsze i prostsze konstrukcje najlepszych marek, ale skupimy się tylko na samochodach – dodaje Michał Jasiński. – Podobnie jak w salonach samochodowych, organizować będziemy Dni Otwarte, wystawy czy… Wyprzedaże starego rocznika (uśmiech).

Czy pomysł, oryginalny i zgoła odmienny od typowych sklepów modelarskich, przyjmie się w Toruniu?

– Toruń jest pełen ludzi oryginalnych i wyjątkowych. Pod wrażeniem byłem jak szybko rozwija się u nas świat pitbików. Oni zaryzykowali, my też próbujemy. Warto też dodać, że nieprzypadkowo nasz salon budujemy przy ulicy Wybickiego 43-53/15 – to tutaj swoją działalność po przeprowadzce do Torunia rozpoczynała największa w Polsce firma związana z motorsportem – RallyShop.pl. Dzisiaj my zaczynamy przygodę z handlową działalnością i mamy nadzieję, że ich wcześniejsza obecność i wsparcie przyniesie nam szczęście. Oprócz samej działalności handlowej, prowadzimy też autorski „Magazyn RC Auta”, wspieramy organizatorów zawodów czy wynajmujemy sportowe auta RC na różnego rodzaju eventy. Tworzymy prawdziwy świat motoryzacji w małej skali i nie chcemy z niego uciekać. 

Przypomnijmy więc, gdzie dokładnie mieści się pierwszy w regionie „salon samochodowych modeli RC” – Toruń, ul. Wybickiego 43-53/15, budynek „CRONIC”, adres internetowy www.modelmania.pl.

inf.pras.