Piotr Więcek pokonuje teamy fabryczne! Polak po raz kolejny rzuca na kolana cały Świat!

Takiego talentu Polska nie miała od czasów Roberta Kubicy! W sobotę – 15 września Piotr Więcek, zawodnik z Płocka, zapisał na konto polskiego motorsportu jeden z największych sukcesów w historii!

Polak jest reprezentantem Worthouse Drift Team i startuje w najlepszej lidze driftingowej na świecie – Formula Drift, która jest tym samym co Formuła 1 w świecie wyścigów, WRC w rajdach czy NBA dla koszykówki.

W sobotę, 15 września, zawodnik z Płocka po raz drugi zanotował zwycięstwo w tym prestiżowym cyklu! Pierwszy raz dokonał tego rok temu w swoim debiutanckim sezonie. Triumfował na kalifornijskim torze Irwindale. Do tej pory, żaden z polskich kierowców nie odnosił podwójnego zwycięstwa w najwyższej dywizji Mistrzostw Świata.

Samo zwycięstwo nie przyszło łatwo. W piątkowych kwalifikacjach Więcek musiał zmagać się ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Pierwszy przejazd Polak miał na suchym torze, natomiast drugi w ulewie gdy asfalt był bardzo śliski. Mimo to kierowca Worthouse Drift Team jechał niesamowicie równo i każdy z jego przejazdów został oceniony na 95 ze 100 możliwych punktów.

Pojedynki w parach były prawdziwym pokazem umiejętności prowadzenia samochodu, ale także prezentacją zdolności do zachowania zimnej krwi. Płocczanin w pierwszych czterech pojedynkach spotykał się z amerykańskimi zawodnikami. Najpierw miał dwie dogrywki – W Top 32 z Kevinem Lawrencem i w Top 16 z Mattem Fieldem. Później w Top8 Więcek odprawił legendę Formuły Drift – Vaughna Gittina Juniora, jednego z najpopularniejszych drifterów na świecie. W Top 4 wygrał jednomyślnie pojedynek z Chelsea Denofą. Jego rywale z najlepszej ósemki i czwórki to kierowcy teamu Ford Performance, który ma wsparcie fabryczne. Piotr w finale pokonał swojego kolegę z teamu – mistrza Formuły Drift 2017, Driftingowego Mistrza Europy Drift Masters European Championship 2018 i aktualnego lidera „generalki” FD – Jamesa Deane’a z Irlandii.

Zobaczcie sami jak reprezentant Worthouse Drift Team, podsumowuje swój występ w Texasie.

http://bit.ly/Piotr_po_Teksasie

Aktualnie Piotr Więcek zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Po fenomenalnym występie w Texasie, mocno zbliżył się do drugiego w tabeli Norwega – Fredrica Aasbo. Przed Nim wielki finał w kalifornijskim Irwindale, gdzie w zeszłym roku wygrał, wchodząc do „panteonu świętych głów” jako zaledwie jeden z trzech kierowców w historii FD, którzy wygrali pojedynczą rundę w pierwszym roku swoich startów.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

inf.pras.